Zamknij

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Kluczowy jest "jeden wskaźnik"

16:47, 28.01.2022 | Źródło: RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce rośnie z każdym dniem. Po raz pierwszy liczba osób przebywających na kwarantannie przekroczyła milion. Rząd myśląc o ewentualnych obostrzeniach wskazuje na jeden kluczowy wskaźnik.  

Ministerstwo Zdrowia podało dziś (28 stycznia), że ostatniej doby wykryto 57262 nowe przypadki koronawirusa. To kolejny wynik powyżej 50 tysięcy przypadków w tym tygodniu. 

Do tych liczb nie należy się przyzwyczajać, bo będą one tylko rosnąć. Szczyt zachorowań ma przypaść na połowę lutego. Wtedy, w pesymistycznym wariancie, możemy mieć ok. 140 tysięcy dziennych przypadków. 

Wtedy też ma paść rekord osób skierowanych na kwarantannę, który ma wynieść ponad 2 mln. Eksperci wskazują, że spadki zauważymy dopiero w marcu. 

Obostrzenia? Rząd nie zamierza nic zmieniać

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, mimo codziennych rekordów zakażeń w Polsce rząd nie zamierza wprowadzać nowych obostrzeń. 

RMF FM wskazuje, że zdaniem rządzących "żadne obostrzenia - poza totalnym zamknięciem wszystkich w domach - nic wielkiego nie dadzą".

Dla rządu w obecnej sytuacji kluczowy ma być tylko jeden wskaźnik. Chodzi o zajętość szpitalnych łóżek.

- W oddziałach covidowych jest ich zajętych 14 tysięcy z 30 tysięcy przygotowanych. To oznacza, że wciąż mamy rezerwę. Dopiero jeśli ona zniknie - to możliwe są nowe obostrzenia. Ale na razie na to się nie zanosi - wskazuje stacja. 

(Źródło: RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%