Zamknij
REKLAMA

Ile powinna ważyć poduszka i kołdra z puchu?

09:01, 24.03.2020 | materiały partnera

W urządzaniu sypialni należy zadbać nie tylko o odpowiednie umeblowanie czy wybór dodatków, ale również o odpowiedni rodzaj poduszek i kołdry. Rynek sypialniany funkcjonuje w oparciu o mnogość wyboru spośród wielu rozmiarów i rodzajów wypełniania tekstyliów. Jednym z najbardziej znanych wypełnień jest naturalny puch. Wyróżniamy rodzaje puchu naturalnego: kaczy i gęsi, jednakowoż to właśnie puch gęsi wiedzie prym na rynku sypialnianym. Puch pozyskiwany od gęsi ma większe płatki co pozwala mu zmagazynować więcej powietrza, a wyroby, które są nim wypełnione są cieplejsze i dużo lżejsze.

Jakość wyrobów z wypełnieniem z puchu naturalnego to klasa premium. Przede wszystkim, jest to związane z nadzwyczajnymi właściwościami, jakimi puch naturalny się charakteryzuje. Współcześnie, żadne tworzywo nie jest w stanie zastąpić tego surowca - jako jedyny, puch naturalny posiada wysoce termoizolacyjne właściwości. To znaczy, że temperatura naszego ciała w każdych warunkach będzie odpowiednia, a wilgoć i pot będzie odprowadzany na zewnątrz. Ta cecha jest niezwykle istotna w wyborze odpowiedniej kołdry czy poduszek, ponieważ jest gwarantem najlepszego komfortu i snu wysokiej jakości. 

Jakość puchu naturalnego - waga

O jakości kołder i poduszek wypełnionych puchem naturalnym zarówno gęsim, jak i kaczym, decyduje kilka czynników. Jednym z nich jest sprężystość danego wyrobu - puch jest bardzo ściśliwy, ale zaraz po zaprzestaniu oddziaływania siły, wraca do swojej poprzedniej formy. Niektórzy producenci używają domieszek w postaci gąbek czy innych substytutów, które są mieszane z puchem naturalnym. To zabieg dość powszechnie stosowany, dlatego warto wybierać tylko sprawdzonych producentów. Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę wybierając kołdrę lub poduszki z naturalnym wypełnieniem, jest waga. Tak naprawdę, waga kołdry wypełnionej puchem gęsim czy kaczym nie powinna przekroczyć 1,5 kg - 2 kg przy wymiarach 200x200 cm. Puch jest bardzo lekkim materiałem do wypełniania, a jego właściwości są związane z przechwytywaniem powietrza i tworzeniem wewnątrz kołdry powłoki termoizolacyjnej. To właśnie dzięki powietrzu, które gromadzi się między płatkami puchu możemy się cieszyć tak spektakularnym efektem przy korzystaniu z tego rodzaju produktów. Kolejny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kołdry czy poduszek - zawartość procentowa puchu. Im większa będzie zawartość wsadu naturalnego w wyrobach, tym lepsze zyskamy warunki izolacyjne, a sen będzie bardziej komfortowy. Optymalna ilość procentowa to ponad 80 procent.

Jak poduszka puchowa to tylko Ludwika!

Zarówno kwestia pory roku, jak i zawartości procentowa wypełnienia rzutuje na ich wagę. Kołdra rekomendowana na sezon zimowy będzie cięższa niż ta, która jest polecana na sezon letni. Poduszki z oferty https://posciel.to/poduszki-puchowe powinny ważyć w zależności od wymiarów od 40g do 1000g. Sypialnia to miejsce, do którego powinniśmy wybrać tekstylia i pościel najlepszej jakości - w trosce o komfort i jakość naszego snu. Im mniejsza waga kołdry czy poduszek z naturalnym wsadem, tym lepsza jakość produktu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%