Zamknij
REKLAMA

Android 12 - najważniejsze nowości, funkcje i istotne zmiany!

15:56, 04.05.2021 | materiały partnera

Wielu użytkowników smartfonów nie zdołało jeszcze zaktualizować systemu operacyjnego do Androida 11, a tymczasem wielkimi krokami zbliża się długo zapowiadana i wyczekiwana premiera Androida 12. Czym tym razem zaskoczy nas Google? Jakich zmian i udoskonaleń dokona? Czy jest na co czekać? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym materiale!

Najnowszy Android 12 rozpala emocje i sprawia, że rynek czeka na prawdziwą rewolucję technologiczną. System ten od lat kilku już wersji nie zaskakuje bowiem wyjątkowymi czy innowacyjnymi modyfikacjami, dlatego cały świat spodziewa się, że tym razem nastąpi przełom. Czy tak się stanie?

Android 12 - czy spełni oczekiwania? 


Większa wydajność, przyjazny wygląd, wysoki poziom zabezpieczeń - to najczęściej pojawiające się pod kątem systemu operacyjnego Android oczekiwania. Zapowiedź każdej kolejnej wersji tego oprogramowania rodzi nowe nadzieje i powoduje, że użytkownicy z niecierpliwością czekają na to, co zaoferuje im Google. Nie inaczej jest w przypadku Androida 12, który początkowo był owiany aurą tajemniczości, ale im bliżej potencjalnego terminu premiery, tym więcej doniesień dotyczących zmian, jakie zostaną dzięki niemu wprowadzone.

Nowy system operacyjny - co się zmieni? 


Obecnie możemy być już niemal pewni tego, że znacząco zmieni się wygląd samego Androida 12 w porównaniu do wcześniejszych odsłon. Zmodyfikowany zostanie wygląd całego interfejsu, jak i poszczególnych ikon. Motyw już na poziomie menu ma zyskać dodatkową paletę barw, poza dostępną w tej chwili jasną, ciemną czy adaptacyjną skórką. Sporym ułatwieniem dla użytkowników będzie mechanizm podzielonego ekranu oraz możliwość dobierania w pary poszczególnych aplikacji. Wszystko to ma sprzyjać wielozadaniowości, a więc zwiększeniu produktywności osób, które korzystają przecież ze smartfonów nie tylko w celach prywatnych, ale także zawodowo. Ważną cechą nowego systemu będzie z pewnością usprawniony system zarządzania pamięcią masową, dzięki czemu użytkownicy zyskają możliwość lepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni dyskowej.

Nowy system operacyjny - co się zmieni?

Sporo modyfikacji czeka na użytkowników pod kątem dodatkowych zabezpieczeń, które mają chronić przed włamaniami oraz atakami. System Android 12 będzie aktualizowany z poziomu Sklepu Play, a więc podobnie jak wszelkie gry czy aplikacje. Ponadto, najnowsze oprogramowanie będzie najprawdopodobniej wyposażone w rozwiązanie pozwalające na oddzielenie konkretnych aplikacji od sieci, ale bez konieczności wyłączania Internetu w całym urządzeniu.

Oficjalna premiera Androida 12


Co ważne, najnowsze oprogramowanie będzie w pełni dostosowane do starszych modeli smartfonów i kompatybilne z nimi nawet przez kilka lat. Co z premierą? Kiedy możemy się jej spodziewać? Pierwsze prezentacje systemu operacyjnego Android 12 mają odbyć się w wąskim gronie już latem tego roku, wtedy też do obiegu ma trafić wersja beta. System w finalnej wersji będzie można za to pobrać prawdopodobnie jesienią.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%