Zamknij
REKLAMA

Zderzenie czołowe 2 samochodów osobowych w Biernatce (gm. Czarne)

20:56, 07.12.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie
REKLAMA

W miejscowości Biernatka w gminie Czarne na prostym, jednak zaśnieżonym i oblodzonym odcinku drogi, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Volkswagena oraz Forda. Wypadek miał miejsce w miniony czwartek 3 grudnia, niedługo po godzinie 14:00.

Jadący w kierunku Czarnego kierowca Volkswagena nie dostosował prędkości pojazdu do panujących na drodze trudnych warunków atmosferycznych. Jezdnia w tym czasie była oblodzona oraz sypał śnieg. Prowadzący Volkswagena wpadł w poślizg, po czym zjechał na lewy, przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka, prawidłowo poruszającym się samochodem marki Ford.

Szczęśliwie żadnemu z kierowców ani też żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Jak ustalili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, pracujący na miejscu zdarzenia, Volkswagena prowadził 28-letni mężczyzna, mieszkaniec Rzeczenicy, który jechał sam. Z kolei Fordem podróżowały trzy osoby.

Niestety, w wyniku kolizji, oba pojazdy uległy znacznym uszkodzeniom, szczególnie praktycznie doszczętnie zniszczone zostały przednie partie karoserii obu aut.

Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym prowadzący Volkswagena 28-latek ukarany został mandatem karnym oraz 6 punktami karnymi.

Przez kilka godzin ruch w miejscu wypadku był utrudniony i kierowali nim policjanci. W akcji ratunkowej uczestniczył również zespół ratownictwa medycznego.

Funkcjonariusze drogówki apelują, aby dostosować prędkość pojazdu do panujących warunków, szczególnie, kiedy warunki te są trudne, zimowe, temperatury spadają poniżej 0ºC, pada śnieg albo deszcz bądź występują oblodzenia nawierzchni jezdni. Powinniśmy również zadbać o wymianę opon na zimowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy.

Poniżej, w fotogalerii, publikujemy kilka zdjęć z prowadzonych w Biernatce działań policji.

[ALERT]1607370942024[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZimnyZimny

0 0

Jaki prosty odcinek drogi ??? Przecież tam są dwa zakręty!!! 10:12, 08.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%