Zamknij
REKLAMA

Zatrzymano dwóch bandytów, którzy pobili i okradli taksówkarza

01:16, 30.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie
REKLAMA

Człuchowscy policjanci zatrzymali w ostatnią niedzielę, 28 września br. dwóch mężczyzn, którzy dzień wcześniej, w sobotę 27 września, bestialsko napadli na kierowcę taksówki z Chojnic, pobili go, okradli i porzucili w lesie w okolicach Dębnicy.

W minioną sobotę wieczorem, dwaj młodzi mężczyźni w wieku 21 oraz 26 lat zamówili kurs taksówki z Człuchowa w kierunku Debrzna. Wezwany taksówkarz przyjechał z Chojnic, aby zrealizować umówioną trasę. Za kurs jego klienci nie zamierzali jednak zapłacić. Po przebyciu kliku kilometrów, mężczyźni kazali taksówkarzowi skręcić w drogę gruntową do lasu. Gdy przejechali kolejne kilkaset metrów, zaatakowali taksówkarza, wywlekli go z auta i okradli, zabierając mu pieniądze oraz dwa telefony komórkowe. Następnie przejeli taksówkę, wrzucając kierowcę na tylne siedzenie samochodu i organizując taksówkarzowi prawdziwą gehennę. Jeździli z kierowcą taksówki po terenie leśnym i kilkakrotnie zatrzymywali się w lesie tylko po to, żeby za każdym razem taksówkarza dotkliwie pobić. Ostatecznie porzucili kierowcę taksówki w lesie i - kradnąc auto - nim odjechali.

Na szczęście, pobity taksówkarz był w stanie przejść przez las aż do Dębnicy. Tam mieszkańcy wsi udzielili mu pomocy. Stamtąd też poszkodowany mężczyzna wezwał policję, a następnie karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze odnaleźli skradzioną taksówkę w lesie, porzuconą tam przez sprawców rozboju. Szybko ustalili również personalia podejrzanych. Już w niedzielę 28 września wcześnie rano człuchowskim policjantom udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, podejrzanych o napaść i pobicie taksówkarza oraz kradzież należącego do niego mienia. Jak się okazało, sprawcami było dwóch kuzynów - mieszkający w gminie Człuchów 26-latek oraz 21-letni mężczyzna, zamieszkały na stałe w gminie Jarocin.

Poza samochodem, policji udało się odzyskać skradzione taksówkarzowi pieniądze oraz przedmioty - dwa telefony i kilka innych, drobniejszych rzeczy.

21-latek z okolic Jarocina usłyszał zarzut dokonania rozboju, natomiast 26-latkowi z rejonu Człuchowa postawiono nie tylko zarzut bycia sprawcą rozboju, ale również zarzut kierowania samochodem, mimo iż mężczyzna ten ma już zasądzony zakaz sądowy kierowania pojazdami.

Wczoraj, tj. we wtorek 29 września, Sąd Rejonowy w Człuchowie zadecydował o zastosowaniu wobec obu sprawców przestępstw aresztu tymczasowego, na razie na okres 3 miesięcy. Za dokonanie rozboju obu mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Duże brawa dla człuchowskiej policji za ujęcie bezmyślnych i naprawdę zdegenerowanych sprawców tej brutalnej napaści.

[ALERT]1601421673416[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz