Zamknij
REKLAMA

Wichura powaliła potężne drzewo koło Krzemieniewa (gmina Czarne)

17:05, 28.08.2020 | S.R.
Skomentuj fot. WSP Czarne
REKLAMA

Ogromne, powalone przez wichurę drzewo strażacy musieli w ostatnią środę 26 sierpnia usuwać z drogi powiatowej w pobliżu miejscowości Krzemieniewo, w gminie Czarne. Drzewo leżało w poprzek drogi, uniemożliwiając całkowicie przejazd tamtą trasą czy nawet przejście pieszo poboczem obok tej potężnej przeszkody.

Do usunięcia tarasującego drogę drzewa około godziny 13:15 zostali zadysponowani strażacy z kilku jednostek, położonych najbliżej miejsca zdarzenia, a więc: Wojskowa Straż Pożarna z Czarnego i Ochotnicza Straż Pożarna z Czarnego, Ochotnicza Straż Pożarna z Bińcza oraz Państwowa Straż Pożarna z Człuchowa.

Ostatecznie Ochotnicza Straż Pożarna z Bińcza nie uczestniczyła w usuwaniu drzewa, ponieważ w trakcie dojazdu strażacy-ochotnicy z Bińcza zostali przedysponowani do innego, równie pilnego i poważnego zagrożenia drogowego jaką była plama substancji ropopochodnej w miejscowości Grabowiec.

Likwidowanie przeszkody drogowej w postaci powalonego drzewa trwało około półtorej godziny, tj. w przybliżeniu do godziny 14:45. Konieczne było pocięcie pnia oraz konarów drzewa na kawałki, aby dało się je w prosty sposób usunąć z trasy pod Krzemieniewem.

Występujący ostatnio na dużym obszarze kraju, między innymi na Pomorzu, bardzo silny wiatr oraz burze z gradem, spowodowały niestety szereg zniszczeń takich, jak opisany tutaj przypadek wiatrołomu.

Pojawiające się w ciągu minionych kilku dni w regionie mocniejsze, choć krótkotrwałe, porywy wiatru wystarczyły, by przewalić to potężne drzewo koło Krzemieniewa.

Poniżej, w fotogalerii, publikujemy kilka zdjęć z akcji usuwania powalonego przez wichurę drzewa.

[ALERT]1598627049139[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA