Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Człuchowa zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który podpalił budynek należący do nadleśniczego i zniszczył kilka samochodów

12:35, 20.06.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Szeroko zakrojone działania człuchowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 50-letniego mieszkańca gminy Czarne, który w środę 17 czerwca podpalił budynek gospodarczy w Barkowie, dodatkowo zniszczył 5 samochodów na szkodę czterech osób, tablicę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych w Czarnem oraz dodatkowo umieścił na budynkach poszkodowanych obraźliwe napisy. Zatrzymany jest pracownikiem nadleśnictwa, w którym pracują wszyscy poszkodowani.Za najpoważniejsze przestępstwo jakim jest podpalenie budynków gospodarczych, a tym samym zagrożenie życiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 19/20 czerwca br. kryminalni z Człuchowa po szeroko zakrojonych działaniach i wzmożonej pracy wielu policjantów zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Czarne, który jest podejrzany o podpalenie stodoły połączonej z budynkiem gospodarczym w Barkowie 17 czerwca tego roku. Budynek zlokalizowany był w centrum wsi, tuż obok budynków mieszkalnych. Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest również o zniszczenie łącznie 5 samochodów na szkodę 4 osób i namalowanie obraźliwych napisów na budynkach i samochodach należących do poszkodowanych, a także o zniszczenie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych w Czarnem.

Chodzi o Mariusza Birosza, członka Prawa i Sprawiedliwości. Jego dom i brama garażowa zostały pomazane wulgarnymi napisami, atakującymi PiS - informuje Onet.

W rozmowie z Onetem Birosz relacjonuje:

Około 2 w nocy otrzymałem telefon od nadleśniczego, że palą mu się budynki dookoła domu. Moja małżonka jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej. Rozłączyliśmy się, zadzwoniliśmy na straż. Okazało się, że jednostka już została powołana do akcji gaśniczej. Bez zastanowienia ruszyliśmy na pomoc naszemu koledze.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 163 § 1 kodeksu karnego, który mówi o sprowadzeniu niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się również do innych zarzucanych mu czynów dokonanych w nocy 17 czerwca. Wszystkie popełnione przestępstwa zatrzymany 50-latek popełnił na szkodę pracowników nadleśnictwa z Czarnego, sam również jest pracownikiem tego nadleśnictwa. Powodem działania sprawcy była najprawdopodobniej frustracja związana z jego stanowiskiem pracy.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Funkcjonariusze wystąpią z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego. Za przestępstwo jakim jest podpalenie budynku i narażenie na utratę zdrowia i życia wielu osób grozi w Polsce kara pozbawienia wolności do 10 lat.

[ALERT]1592649568282[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA