Zamknij
REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego w Barkowie (gmina Człuchów)

08:25, 29.03.2021 | S.R.
Skomentuj
REKLAMA

Z długotrwałą, bo kilkugodzinną akcją gaśniczą w środku nocy przyszło się ostatnio zmierzyć strażakom z dwóch jednostek pożarniczych w gminie Człuchów. Konkretnie w sobotę, 20 marca br., około godziny 1:45 w nocy zauważony został pożar budynku gospodarczego w miejscowości Barkowo.

W momencie dotarcia strażaków na miejsce zdarzenia, budynek był już niestety całkowicie objęty płomieniami. Pożarnicy byli więc w stanie zabezpieczyć teren i ewakuować przebywające w przyległych pomieszczeniach zwierzęta gospodarcze takie, jak króliki oraz pies, równocześnie gasząc pożar. Nie udało im się niestety uratować około 20 kur, znajdujących się w samym płonącym budynku gospodarczym.

Ten ostatni uległ bardzo poważnemu uszkodzeniu. Po zakończonej akcji gaśniczej, strażacy dla bezpieczeństwa rozebrali resztki zwęglonej konstrukcji dachowej tegoż budynku.

W działaniach uczestniczyli pożarnicy z Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie (przybyli na miejsce zdarzenia dwoma wozami bojowymi) oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczu (uczestniczący w akcji jednym wozem bojowym), a także funkcjonariusze policji.

Strażacy zmuszeni byli pracować w trudnych warunkach atmosferycznych. Szczególnie niska temperatura powietrza wpływała bardzo niekorzystnie na prowadzenie całej akcji, powodując dosłownie zamarzanie ubrań i sprzętu pożarników.

Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko 3 godziny. Zakończyły się bowiem dopiero około godziny 5 rano.

Aktualnie funkcjonariusze policji ustalają przyczyny pojawienia się ognia w budynku gospodarczym w Barkowie.

W trakcie gaszenia pożaru, rejon zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna z Polnicy.

[ALERT]1616998964552[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%