Zamknij
REKLAMA

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w Przechlewie

17:41, 06.01.2021 | S.R.
Skomentuj fot. OSP Przechlewo
REKLAMA

W drugi dzień nowego roku, tj. w minioną sobotę 2 stycznia 2021 r., doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Przechlewie przy ulicy Rzeczenickiej. Ogień zauważono wcześnie rano, bo około godziny 6:20.

Przybyli na miejsce strażacy wyprowadzili poszkodowanych mieszkańców z płonącego lokalu i udzielili im pierwszej pomocy, jeszcze zanim na miejsce dotarli ratownicy z Pogotowia Ratunkowego z Rzeczenicy. Jak się okazało, pożar rozpoczął się od pieca kaflowego. Od niego to bowiem zapaliło się wyposażenie pomieszczenia, w którym piec stał. Strażacy ogień ugasili, a przedmioty oraz meble, które się paliły, dla bezpieczeństwa usunęli z mieszkania. Działania ratunkowo-gaśnicze pożarnicy prowadzili przez blisko dwie godziny - do około 8:30. Przez ten czas na ulicy Rzeczenickiej miały miejsce utrudnienia w ruchu drogowym.

Płonący lokal zamieszkiwały w sumie dwie osoby, którym na szczęście nic poważnego się nie stało i nie wymagały też one hospitalizacji. Stwierdzono u nich jedynie lekkie zatrucie tlenkiem węgla.

Władze gminy Przechlewo, w tym szczególnie obecny na miejscu zdarzenia wójt gminy Przechlewo, Krzysztof Michałowski, zapewnił pogorzelcom mieszkanie w formie lokalu zastępczego. Mogą też oni liczyć na pomoc bliskich sobie osób.

W sumie działania na miejscu prowadzili pożarnicy przybyli pięcioma wozami bojowymi z dwóch jednostek strażackich, tj. z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie (dwa wozy bojowe) oraz z Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie (trzy wozy bojowe). Pomocy poszkodowanym udzielali też ratownicy z zespołu ratownictwa medycznego z Rzeczenicy oraz funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Poniżej, w fotogalerii, publikujemy kilka zdjęć z opisywanej tu akcji gaśniczo-ratunkowej w Przechlewie.

[ALERT]1609951221817[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%