Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:35, 20.06.2020
Szeroko zakrojone działania człuchowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 50-letniego mieszkańca gminy Czarne, który w środę 17 czerwca podpalił budynek gospodarczy w Barkowie, dodatkowo zniszczył 5 samochodów na szkodę czterech osób, tablicę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych w Czarnem oraz dodatkowo umieścił na budynkach poszkodowanych obraźliwe napisy. Zatrzymany jest pracownikiem nadleśnictwa, w którym pracują wszyscy poszkodowani.Za najpoważniejsze przestępstwo jakim jest podpalenie budynków gospodarczych, a tym samym zagrożenie życiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
1
14:47, 03.06.2020
Kryminalni z Człuchowa zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali w miniony poniedziałek mieszkańca Koczały, który w domu i pobliskim lesie uprawiał łącznie 12 roślin konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny i przeprowadzili oględziny. Okazało się również, że w garażu miał skradziony samochód marki BMW. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Koczały odpowie teraz przed sądem.
06:00, 27.05.2020
10 zastępów straży pożarnej pracowało nad ugaszeniem pożaru warsztatu samochodowego i samych ciężarówek w Nieżywięciu. Ze względu na specyficzne geograficzne ? zakład znajduje się na granicy dwóch powiatów, człuchowskiego i chojnickiego, do akcji wezwano zastępy podlegające dwóm PSP. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, chociaż jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala.
06:14, 26.05.2020
Policjanci z Człuchowa podsumowali ostatni weekend na drogach. Od piątku 22 maja do niedzieli 24 maja policjanci z ruchu drogowego zarejestrowali 20 różnego rodzaju wykroczeń drogowych, ukarali mandatami karnymi 17 kierujących różnymi pojazdami, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców jadących pojazdami silnikowymi i jednego nietrzeźwego rowerzystę, zatrzymali 3 prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne.
06:00, 12.05.2020
W niedzielę tuż po godzinie 17.00 policjanci otrzymali informację, że na schodach przed jednym ze sklepów leży nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast na miejsce pobiegli dzielnicowi, którzy po sprawdzeniu, że mężczyzna nie oddycha i nie ma krążenia natychmiast podjęli reanimację. Podczas trwania czynności ratunkowych mieszkaniec Przechlewa odzyskał oddech i krążenie, a przed przyjazdem ratowników medycznych odzyskał świadomość.
23:57, 07.05.2020
Do dramatycznych wydarzeń doszło o świcie w Biernatce. Zapaliło się tam poddasze domku jednorodzinnego. Niestety, mimo błyskawicznej interwencji strażaków dach spłonął niemal doszczętnie. Uszkodzeniom uległy też inne partie domu.
23:07, 06.05.2020
W Bielsku doszło w nocy do zagadkowego pożaru ? kompletnie spłonął pozostawiony na polanie samochód. Było to o tyle niebezpieczne, że płomienie mogły zająć również las. Na miejscu pojawili się strażacy z kilku jednostek.
18:26, 01.05.2020
Wypalanie traw to coraz większy problem. Strażacy z całego powiatu wyjeżdżali do interwencji już kilkanaście razy, zdarzało się, że nawet dwukrotnie w ciągu jednego dnia. A to dopiero początek. Marek Lubiński z Powiatowej Straży Pożarnej ostrzega przed tą praktyką. Jest ona nie tylko nieekologiczna, ale też niezwykle niebezpieczna ? ogień bardzo łatwo może wymknąć się spod kontroli.
06:00, 27.04.2020
Do niebezpiecznego pożaru doszło w Polnicy. Zapaliła się 20 balotów siana wewnątrz budynku z drewnianym dachem. Zagrożona była plebania i budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Szczęście w nieszczęście, że dzięki temu strażacy dotarli na miejsce zdarzenia w zasadzie od razu.
13:26, 24.04.2020
Policjanci z Człuchowa otrzymali w środę 22 kwietnia informację o zabiciu i zakopaniu kilku szczeniąt w Polnicy. Kryminalni pracując nad sprawą znaleźli miejsce gdzie mieszkaniec Polnicy uśmiercił i zakopał 9 około dwutygodniowych szczeniaków. Sprawca tego przestępstwa w tym samym dniu został zatrzymany, usłyszał już zarzut zabicia tych zwierząt. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
21:37, 19.02.2020
Luty to miesiąc, w którym strażacy mają dużo roboty z palącymi się przewodami kominowymi. Nie inaczej jest w Czarnem, gdzie Ochotnicza Straż Pożarna musiała interweniować po zgłoszeniu wypadku przez przechodnia.
22:42, 14.02.2020
Od tragedii w Biskupnicy upłynęły niecałe dwa tygodnie, a strażacy z Bińcza znów byli świadkami tragicznego zdarzenia. W jednym z mieszkań w Biernatce znaleziono zwłoki mieszkającej w nim kobiety. Wcześniej sąsiedzi nie widzieli jej przez kilka dni, w związku z czym nabrano podejrzeń, że coś złego się jej przytrafiło. Niestety na ratunek było już za późno.
14:13, 12.02.2020
Trwająca już kilka dni wichura zebrała potężne żniwo w postaci tysięcy połamanych drzew i uszkodzonych gospodarstw domowych. Nie inaczej stało się w gminie Koczała. Jeden z naszych czytelników, mieszkaniec pobliskiego Starzna zaalarmował nas o tym, że przy drodze z Miastka do Koczały, za Ostrówkiem i Niesiłowem leży mnóstwo wiatrołomu.
12:56, 11.02.2020
Chociaż usunięto już wszystkie skutki niedawnej wichury, nie oznacza to dla strażaków spokoju. Mimo, że nie ma jeszcze nawet połowy lutego, OSP Bińcze wyjeżdżało na interwencje już 5 razy. Tym razem w Bińczu zapalił się przewód kominowy.
1
10:05, 06.02.2020
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 201 na wysokości miejscowości Wyczechy w gminie Czarne. Kierowca ciężarówki zahaczył osobówkę. Kolizja mogła się skończyć tragicznie. Dzięki zimnej krwi kierującej udało się uniknąć najgorszego, chociaż nie obyło się bez obrażeń.
REKLAMA