Zamknij
REKLAMA

"Balladyna" w Rzeczenicy - Narodowe Czytanie 5 września o 10:00

23:55, 04.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica
REKLAMA

W sobotę 5 września 2020 r., czyli już jutro, po raz kolejny będzie miała miejsce piękna akcja ogólnopolska, jaką jest Narodowe Czytanie. Tym razem uczestnicy tej wyjątkowej formy popularyzacji klasycznej, polskiej literatury, będą czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Według planu impreza ma odbyć się w Czytelni Letniej przy Bibliotece Publicznej Gminy Rzeczenica. Jeśli pogoda byłaby niesprzyjająca, wówczas Narodowe Czytanie zostanie przeniesione do sali Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Wydarzenie rozpocznie się rano - o godzinie 10:00. Po zakończonym czytaniu organizatorzy imprezy zapraszają wszystkich zgromadzonych uczestników wspólnego zgłębiania literatury na pyszny, słodki poczęstunek.

Będziemy mieli okazję przypomnieć sobie tragiczną historię dwóch zupełnie różnych sióstr - Aliny i Balladyny, które rywalizując o zdobycie męża, konkurują w zbieraniu malin. Żoną księcia Kirkora ma bowiem zostać ta z dziewcząt, która jako pierwsza uzbiera dzbanek pełen malin. Alina zbiera te owoce szybciej, więc Balladyna uśmierca ją nożem i cała historia tragicznie, lecz zaskakująco toczy się dalej.

Poczytajmy i posłuchajmy w sobotę 5 września „Balladyny” na Narodowym Czytaniu w Czytelni Letniej przy Bibliotece Publicznej Gminy Rzeczenica.

Organizatorami Narodowego Czytania w Rzeczenicy są Wójt Gminy Rzeczenica oraz Biblioteka Publiczna Gminy Rzeczenica.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tej niecodziennej przygodzie z literaturą.

[ALERT]1599256408504[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA