Zamknij
REKLAMA

"Festyn na pożegnanie lata" i "pchli targ" w Rzeczenicy w sobotę

18:25, 27.08.2020 | S.R.
Skomentuj
REKLAMA

Sobotnie popołudnie 29 sierpnia - czyli już w tym tygodniu - na stadionie przy amfiteatrze w Rzeczenicy zapowiada się fantastycznie, barwnie i wyjątkowo ciekawie. Od godziny 16:00 trwać będzie tam „Festyn na pożegnanie lata” oraz niewątpliwie bardzo wciągający dla poszukiwaczy „skarbów” tzw. pchli targ, czyli I Rzeczenicka Giełda Rzeczy Używanych.

Atrakcji dla dzieci i dorosłych będzie cała masa. Na najmłodszych uczestników imprezy czekają wielokolorowe baloniki oraz radosne skakanie na dmuchanym zamku, czyli uwielbianym przez dzieci dmuchańcu-skakańcu. Strzelanie do tarczy z broni paintballowej, jak też przejażdżki wozami strażackimi, umilą czas niewątpliwie także starszym gościom sobotniego festynu.

Świetną zabawę dla najmłodszych z pewnością zorganizują animatorka ze Szczecinka oraz Bartłomiej Ożański z Zakątka Sztuki, który będzie odkrywał przed dziećmi sekrety sztuk plastycznych na specjalnych warsztatach tym dziedzinom poświęconych. Nie zabraknie także - z pewnością bardzo atrakcyjnego dla najmłodszych - malowania dziecięcych buziek, jak również plecenia warkoczyków.

Na młodszych uczestników festynu będą czekały także wciągające konkursy, przygotowane przez strażaków-ochotników z Rzeczenicy.

Odbędzie się również Pierwsza Rzeczenicka Bitwa Wodna. Nigdy wcześniej takiego prawdziwie mokrego boju w Rzeczenicy nie było. Na polu tej wyjątkowej, radosnej bitwy będą mknąć kolorowe pociski w postaci wypełnionych wodą baloników. Organizatorzy przygotowali na potrzeby wodnych zmagań ponad 600 balonów! Oczywiście będzie to zabawa wyłącznie dla chętnych. Dodatkowo, na amatorów wodnych zabaw czeka prysznic z wozu strażackiego.

Wszystkie atrakcje będą oczywiście bezpłatne, a do tego każdy, kto przybędzie na imprezę, będzie mógł skosztować przepysznych posiłków i smakowitych napojów, także nieodpłatnie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeczenicy zapewnią pyszną grochówkę. Będą poza tym pachnące i gorące kiełbaski z grilla, niesamowicie słodka wata cukrowa, idealnie słony popcorn oraz dobrze zmrożone lody, ufundowane przez Radę Sołecką z Rzeczenicy. Z kolei właściciele Delikatesów Centrum dostarczą gaszące pragnienie napoje.

Dopełnieniem festynu będzie I. Rzeczenicka Giełda Rzeczy Używanych, która rozpocznie się również o godzinie 16:00 na boisku rzeczenickiego stadionu. Cały czas, jednak tylko do najbliższego piątku 28 sierpnia, można zgłosić swoją chęć uczestnictwa w „pchlim targu” także w roli sprzedawcy. Można to zrobić dzwoniąc pod nr tel.: 728 878 290 albo drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres: [email protected] .

Co bardzo istotne, uczestnictwo w giełdzie - zarówno dla sprzedawców, jak i dla kupujących - jest bezpłatne. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w imprezie w roli sprzedawcy jest konieczne tylko ze względu na to, aby organizatorzy wydarzenia byli w stanie zapewnić odpowiednią ilość stolików oraz krzeseł dla handlujących starociami.

Na „pchlim targu” można kupić wszystko, jak również wszystko sprzedać: antyki, ubrania, stare młynki do kawy, porcelanę, szkło, kryształy i lustra, dawne żelazka „z duszą”, stare zabawki, czasopisma czy książki. To jedynie przykłady towarów najpopularniejszych na tego typu giełdach. Znawcy tematu wiedzą, że im wcześniej przybędziemy na targ staroci w roli kupujących, tym większe mamy szanse, aby „złowić” tam najlepsze „okazje”, tzn. zakupić niekiedy bardzo wartościowe przedmioty w wyjątkowo niskiej cenie.

Sołecko-strażacki „Festyn na pożegnanie lata” w nadchodzącą sobotę w Rzeczenicy związany jest z niedawnym bojem o wozy strażackie w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że w boju tym do gmin, w których frekwencja była najwyższa, powędrowały nowe i lśniące wozy bojowe dla strażaków. W czasie, gdy bój jeszcze trwał, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczenicy zobowiązali się, że - niezależnie od wyniku tego boju - zorganizują festyn w podziękowaniu dla mieszkańców sołectwa Rzeczenica za uczestnictwo w wyborach. Słowa oczywiście dotrzymują, realizując to wspaniałe wydarzenie w nadchodzącą sobotę.

Oprócz strażaków-ochotników z OSP Rzeczenica organizatorami sobotniej imprezy są także Rada Sołecka Sołectwa Rzeczenica oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.

Jak dotrzeć na „Festyn na pożegnanie lata” oraz I. Rzeczenicką Giełdę Rzeczy Używanych:

Stadion w Rzeczenicy usytuowany jest w lasku przy ulicy Czarnej. Lokalizując dokładnie - pomiędzy ulicą Czarną a wschodnim końcem ulicy Cichej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają, a przy okazji przypominają także, aby na festyn i giełdę zabrać ze sobą maseczkę. Niestety, dalej w ten symbol dzisiejszych ciężkich oraz dziwnych czasów, przybyli na imprezę goście będą musieli być wyposażeni. Wszyscy uczestnicy wydarzenia proszeni będą także o przestrzeganie odgórnie wprowadzonego w Polsce i niestety dalej obowiązującego reżimu sanitarnego.

[ALERT]1598545468491[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA