Zamknij
REKLAMA

Dziś OSP Rzeczenica obchodzi swoje 75-te urodziny

01:37, 08.08.2020 | S.R.
Skomentuj fot. OSP Rzeczenica
REKLAMA

Jubileusz 75-tej rocznicy powstania obchodzi dziś - w sobotę 8 sierpnia br. - Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczenicy. Z tej okazji, wraz z wójtem gminy Rzeczenica, strażacy zapraszają na popołudniowe uroczystości, związane ze świętem OSP Rzeczenica, które rozpoczną się o godzinie 14:15 od odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

Wspomniana tablica zostanie oficjalnie odsłonięta o godzinie 14:15 na cmentarzu w Rzeczenicy. Będzie przywoływała pamięć wszystkich rzeczenickich strażaków-ochotników, którzy niejednokrotnie w swej ciężkiej i niezwykle odpowiedzialnej pracy, wykonywanej z poświęceniem dla bezpieczeństwa ogółu społeczności lokalnej, ryzykują swoim życiem oraz zdrowiem praktycznie co dnia.

Następnie o godzinie 15:00 w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczenica zostanie odprawiona msza święta w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja w Rzeczenicy.

Po mszy odbędzie się uroczysty przemarsz strażaków-ochotników do remizy OSP Rzeczenica. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:45.

Sobotnie wydarzenia jubileuszowe zakończy uroczysty apel strażaków-ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczenicy, który będzie miał miejsce przed remizą od godziny 16:10.

Po apelu oficjalna część obchodów 75-tych urodzin OSP Rzeczenica dobiegnie końca.

Z pewnością warto być ze strażakami z OSP Rzeczenica w tym wyjątkowym dla nich - oraz dla całej gminy Rzeczenica - dniu. Można dzisiejsze obchody uznać zresztą za święto całej gminy w tym nietypowym przez obostrzenia związane z koronawirusem roku bieżącym 2020. Wg pierwotnych planów władz gminy, najważniejszym punktem programu tegorocznych Dni Rzeczenicy miały być właśnie obchody jubileuszu 75-lat powstania OSP Rzeczenica. W wyznaczonym pierwotnie terminie, tj. 25 lipca, Święto Gminy Rzeczenica wraz z urodzinami OSP Rzeczenica niestety się nie odbyło. Święto Gminy przełożono w praktyce właśnie na dziś i bardzo niestety skrócono jego program, bo jedynie do opisywanych tu obchodów rocznicowych Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażakom-ochotnikom życzymy 100-tu lat i wszelkich sukcesów!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA