Zamknij
REKLAMA

Skromne Dni Rzeczenicy i jubileusz OSP Rzeczenica 8 sierpnia

12:18, 25.07.2020 | S.R.
Skomentuj
REKLAMA

Święto Gminy Rzeczenica miało odbyć się dziś, tj. 25 lipca br. Niestety ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, przedstawiciele gminy oraz Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy, tradycyjnie już rok po roku organizujący to niezwykle ważne dla miejscowości oraz gminy wydarzenie, z obaw przed potencjalnym możliwym pojawieniem się zachorowań, zdecydowali Dni Rzeczenicy przenieść wyjątkowo na termin nieco odleglejszy i połączyć tę imprezę z drugim ważnym wydarzeniem w tym roku, jakim będą obchody 75-lecia powstania OSP Rzeczenica.

W praktyce z Dni Rzeczenicy w tym roku niestety prawie całkowicie zrezygnowano. Kluczowym wydarzeniem Święta Gminy Rzeczenica miały być obchody 75-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczenica. Tenże wyjątkowy i ważny jubileusz uczczony zostanie 8 sierpnia br. i będzie niestety jedynym punktem programu zbliżających się uroczystości. Święto Gminy Rzeczenica będzie więc w tym roku imprezą wyjątkowo skromną.

Jak poinformował mnie Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy, Dni Rzeczenicy w tym roku przeniesiono, ponieważ w ten weekend - już jutro, 26 lipca br. w amfiteatrze oraz na boisku w Rzeczenicy odbędzie się już jedna ważna impreza masowa - Wielki Finał akcji charytatywnej „Rzeczenica pomaga Szymonowi i Tobiaszowi”. Dwa duże wydarzenia z udziałem publiczności dzień po dniu w jednej miejscowości, w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, mogłyby być nazbyt dużym ryzykiem dla mieszkańców oraz dla władz gminy. Z tego względu w bieżący weekend Dni Rzeczenicy nie będzie. Przesunięto je na 8 sierpnia.

Co ważne, niestety władze gminy zdecydowały, że obchody będą miały formę symboliczną i skromną, i tylko krótka część imprezy odbędzie się z udziałem publiczności. Widzowie będą mogli uczestniczyć w uroczystym apelu OSP Rzeczenica i właściwie tylko w nim. Pozostała część jubileuszu będzie imprezą zamkniętą OSP Rzeczenica.

Wielka szkoda. Oby dane nam było nadrobić tegoroczne święto w przyszłym roku w dawnych realiach, jakie były przed czasem pandemii i do których to realiów coraz bardziej tęsknimy.

O wydarzeniu, jakie będzie miało miejsce już jutro, tj. o finale akcji „Rzeczenica pomaga” piszemy w osobnym artykule na naszym portalu:

Wielki Finał akcji „Rzeczenica pomaga” już w niedzielę 26 lipca

[ALERT]1595672323909[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA