Zamknij
REKLAMA

Wielki Finał akcji "Rzeczenica pomaga" już w niedzielę 26 lipca

16:45, 24.07.2020 | S.R.
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca br. od godziny 16:00 na terenie boiska piłkarskiego i amfiteatru w Rzeczenicy, a także w malowniczym lasku obok obu tych obiektów odbędzie się Wielki Finał akcji „Rzeczenica pomaga Szymonowi i Tobiaszowi”.

Najważniejszymi gośćmi imprezy będą oczywiście obaj chłopcy ze swoimi rodzicami.

W programie wydarzenia przygotowano mnóstwo atrakcji dla ducha i dla ciała, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczestników iwentu, m.in. turniej piłkarski lokalnych drużyn z Rzeczenicy czy artystyczne występy zespołu ITD, Zuzanny Peciak oraz grupy Justyna Miszczak i Przyjaciele. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje także Dawid Krzyżowski, Mistrz Polski RedBull we Freestyle Football. Obecni będą mieli również wyjątkową okazję do spotkania z Krzysztofem Jackowskim, słynnym w całej Polsce jasnowidzem z Człuchowa, który opowie o swojej jakże nietypowej pracy.

Chętni będą mogli poza tym udać się na przejażdżkę wozem strażackim albo postrzelać do tarczy. Najmłodszych z pewnością bardzo uraduje zjeżdżanie i skakanie na wielkich i wielobarwnych, pompowanych zabawkach - tzw. dmuchańcach - z imponującym dmuchanym zamkiem na czele.

Swoje przykuwające uwagę maszyny zaprezentują ponadto motocykliści z Człuchowa, którzy całą niedzielną imprezę uświetnią jeszcze paradą motocyklową ulicami Rzeczenicy. Warto w tym miejscu przypomnieć, że walnie do zbiórki pieniędzy na rzecz Szymona i Tobiasza przyczyniło się małżeństwo fanów motocykli z Polnicy, Anna i Roman Czarnowscy, którzy między 11 a 21 lipca br. objechali Polskę wzdłuż jej granic w 10 dni, pokonując dystans ponad czterech tysięcy kilometrów, prowadząc w trakcie tej niezwykłej podróży zbiórkę i kampanię informacyjną na temat akcji pomocy na rzecz chłopców. Małżeństwo z Polnicy napisało również rodzaj kroniki z wyprawy, zbierając po drodze do tejże księgi wpisy przedstawicieli władz lokalnych (szczególnie burmistrzów, wójtów) albo proboszczów z odwiedzanych na swej trasie miejscowości. Już w najbliższą niedzielę Anna i Roman Czarnowscy sami nam opowiedzą o swej unikalnej wyprawie.

Na gości niedzielnego finału akcji „Rzeczenica pomaga Szymonowi i Tobiaszowi” będą dodatkowo czekały przepyszne potrawy, które przygotują panie z aż trzech kół gospodyń wiejskich - z Gwieździna, Polnicy oraz Pieniężnicy, a także dania, wyśmienicie przyrządzone przez Bogusławę Rzyskę, właścicielkę Auto-Baru „Leśny”. Będą to mianowicie - uwielbiane przez wszystkich lub prawie wszystkich: tradycyjny polski żurek czy pierogi, kiełbaski z grilla, aromatyczna kawa, smakowite ciasta, pyszny i pachnący swojski chleb.

Jednymi z kluczowych momentów imprezy będą dalsze licytacje, prowadzone w celu pozyskania funduszy na rehabilitację Szymona i Tobiasza. Na aukcjach będzie można zdobyć wspomnianą wyżej kronikę wyprawy motocyklowej państwa Czarnowskich, zatytułowaną „Wyprawa motocyklowa wzdłuż granic Polski dla Tobiasza i Szymona”. Wraz z medalem pamiątkowym, wydanym na stulecie odzyskania niepodległości przez miasto Chojnice, zlicytowany zostanie w komplecie także przepiękny album „Spacerem po Chojnicach”, bogato ilustrowany zdjęciami Daniela Frymarka. To tylko przykłady przekazanych przez darczyńców fantów na końcową aukcję charytatywną w niedzielę.

Ponadto w trakcie imprezy będzie oczywiście dalej trwała kwesta i każdy gość finału akcji „Rzeczenica pomaga Szymonowi i Tobiaszowi” proszony jest o choćby symboliczne wsparcie.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa miesiące w ramach akcji „Rzeczenica pomaga Szymonowi i Tobiaszowi” prowadzona była szerokozakrojona zbiórka pieniędzy na rehabilitację dwóch chłopców z dziecięcym porażeniem mózgowym - Szymona Bukowskiego oraz Tobiasza Peciaka. Akcja odniosła znacznie większy sukces, aniżeli początkowo przypuszczano. Do chwili obecnej zebrano już kwotę blisko 80 000 zł. Jedną z dróg zbiórki były i nadal są prowadzone drogą internetową licytacje różnych ciekawych przedmiotów, m.in. przekazanych przez człuchowskiego jasnowidza, Krzysztofa Jackowskiego. Do aukcji przystępowały osoby z całej Polski.

Głównym organizatorem tej pięknej inicjatywy charytatywnej, którą obserwować możemy już od dwóch miesięcy, jak i organizatorem niedzielnego finału akcji w Rzeczenicy jest Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy, znany w regionie człuchowskim i chojnickim dziennikarz.

Jak dotrzeć:

Amfiteatr i boisko w Rzeczenicy usytuowane są w lasku przy ulicy Czarnej. Lokalizując dokładnie - pomiędzy ulicą Czarną a wschodnim końcem ulicy Cichej. Przybyć na imprezę może każdy, kto chciałby wesprzeć tę wspaniałą akcję charytatywną.

[ALERT]1595601482505[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnnaAnna

1 0

EVENTU - jeśli już się używa zapożyczeń należy pisać je poprawnie.
Pozdrawiam 08:56, 26.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA