Zamknij
REKLAMA

4 tony żywności dla mieszkańców Rzeczenicy

17:41, 08.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Kolejna partia żywności trafiła do mieszkańców Rzeczenicy. Tym razem były to aż 4 tony. Dzięki sprawnej organizacji udało się dostarczyć ją w zaledwie 2 dni, bezpośrednio do domów potrzebujących, co w dobie epidemii koronawirusa jest tym istniotniejsze, że nikt z nich nie musiał narażać się na zakażenie.

O akcjach rozdawania żywności w Rzeczenicy pisaliśmy już kilkukrotnie. Tym razem do potrzebujących trafiło prawie 3 razy więcej artykułów spożywczych niż poprzednim razem

- Mieliśmy już następną partię żywności – 4 tony. Prawie trzy razy więcej niż poprzednio. Były tam pasztety, makarony, kasza, mąka, więc na pewno przyda się ona mieszkańcom, którzy z niej korzystają. Mimo, że musieliśmy rozdysponować znaczną ilość, udało nam się to rozwieźć w ciągu zaledwie 2 dni. Możemy więc podziękować GOPS-owi za tak operatywne działanie w tym zakresie – powiedział nam wójt gminy Rzeczenica Marcin Szulc.

Paczki żywnościowe otrzymały osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone ustawie o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza kryterium tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Zachowując środki ostrożności i stosowanie się do bieżących zaleceń służb sanitarnych w okresie zagrożenia epidemiologicznego COVID-19, pracownicy Gminy Rzeczenica dostarczyli żywność bezpośrednio do miejsca zamieszkania.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA