Zamknij
REKLAMA

Warsztaty detektywistyczne dla dzieci w Przechlewie

19:08, 30.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Gminna Biblioteka i Centrum Kultury w Przechlewie
REKLAMA

Od dziś do końca roku w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie będą odbywały się niezwykłe i z pewnością wciągające wszystkie uczestniczące w nich maluchy, warsztaty poświęcone tajnikom sztuki detektywistycznej.

Zajęcia będą organizowane w rytmie raz na dwa tygodnie. Wziąć udział może w nich każde dziecko, które umie już czytać. Pierwsze z serii tych unikalnych warsztatów zaplanowano na dziś, tj. na środę 30 września br.

Niestety każdorazowo na zajęciach ilość osób będzie ograniczona do dziesięciorga dzieci. To oczywiście ze względu na funkcjonujące nadal w Polsce obostrzenia sanitarne. Dlatego też osoby, które chciałyby, aby ich pociechy mogły wziąć udział w warsztatach detektywistycznych, proszone są o wcześniejsze zapisanie na nie dziecka drogą telefoniczną, dzwoniąc pod następujący numer telefonu: 59 833 46 75.

Inspiracją do stworzenia tych niezwykłych warsztatów detektywistycznych w Gminnej Bibliotece i Centrum Kultury w Przechlewie była porywająca i barwna seria opowiadań autorstwa jednego z największych współczesnych, szwedzkich twórców literatury dla dzieci i młodzieży, Martina Widmarka, zatytuowana „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Na małych uczestników zajęć detektywistycznych czeka masa zawiłych zagadek do rozszyfrowania oraz do wykonania mnóstwo frapujących zadań, podobnych do tych, z jakimi musieli się zmagać Maja i Lasse, główni bohaterowie opowiadań Martina Widmarka.

„Będzie poszukiwanie skarbów, będzie badanie odcisków palców, będzie analiza substancji i wiele innych detektywistycznych, ciekawych zajęć” - zapewnia Elżbieta Baran, dyrektor Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury w Przechlewie.

Warsztaty będą prowadzili znakomici eksperci z dziedziny detektywistyki, między innymi funkcjonariusz policji.

Celem zajęć jest nauczenie dzieci poprzez zabawę czytania ze zrozumieniem, analitycznego i kreatywnego myślenia, jak również wyćwiczenie w sobie cierpliwości, umiejętności koncentracji oraz precyzji.

[ALERT]1601485782744[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz