Zamknij
REKLAMA

631 850 zł dla gminy Przechlewo, m.in. na drogę w Rudnikach

13:17, 23.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

Jak poinformował Urząd Gminy Przechlewo w dniu wczorajszym, tj. we wtorek 22 września, gmina Przechlewo otrzymała właśnie 631 850 złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Są to środki, które gmina ma prawo przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel, co jest niezwykle wygodne i korzystne.

Wiadomo, że z dofinansowania tego już mogą się cieszyć mieszkańcy wsi Rudniki w gminie Przechlewo oraz wszyscy, którzy przez tę miejscowość będą przejeżdżać. Większość kwoty dotacji zostanie bowiem przeznaczona na modernizację drogi gminnej właśnie we wspomnianej miejscowości Rudniki, a konkretnie na wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku tej drogi w granicach Rudnik.

Omawiana inwestycja na realizację czeka już kilkanaście miesięcy. Nareszcie uda się ją wykonać. Roboty mające na celu poprawę stanu tejże drogi gmina Przechlewo miała w planach od dłuższego czasu. Samorząd zapowiedział, że jeszcze w tym roku prace nareszcie uda się rozpocząć.

Wcześniej gmina Przechlewo uzyskała dotację na modernizację wspomnianej drogi gminnej w Rudnikach z Funduszu Dróg Samorządowych. Była to jednak tylko część potrzebnej na przeprowadzenie prac kwoty.

Resztę dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Przechlewo planuje przeznaczyć na sfinansowanie przygotowania projektów pod kolejne, przewidywane inwestycje.

[ALERT]1600859844383[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz