Zamknij
REKLAMA

Autobusy szkolne w Gminie Przechlewo kursują bez zakłóceń

15:33, 09.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

O to czy w bieżącym roku szkolnym 2020/2021 autobusy wożące uczniów do szkół będą kursowały normalnie, było sporo wątpliwości i obaw. Gmina Przechlewo poradziła sobie z tym problemem „na medal”. Aktualnie, tj. od początku roku szkolnego, autobusy szkolne w Gminie Przechlewo kursują bez zakłóceń.

Przewozy realizują obecnie PKS Bytów oraz Gmina Przechlewo przy wykorzystaniu własnych pojazdów. Na obsługę tychże przewozów PKS Bytów wygrał konkurs i aktualnie zapewnia realizację blisko połowy szkolnych kursów. Pozostałe z kursów dowozu uczniów do placówek edukacyjnych gmina Przechlewo realizuje - jak wyżej wspomniano - w swoim zakresie.

Co istotne, na dzień dzisiejszy autobusy szkolne dowożące dzieci do szkół w Przechlewie oraz w Sąpolnie obsługują kompleksowo wszystkie miejscowości, w jakich mieszkają uczniowie obu tychże placówek oświatowych.

Dotychczas, tzn. w ubiegłym roku szkolnym, kursy autobusów dla uczniów w gminie Przechlewo były realizowane przez firmę Przewozy Powiatowe, należącą do Starostwa Powiatowego w Człuchowie. I właśnie to z tą firmą ostatnio pojawił się problem. Koszta obsługi tego powiatowego zakładu transportowego okazały się nazbyt wysokie i z tego względu Starostwo Powiatowe w Człuchowie początkowo zaproponowało gminom założenie nowej spółki dla potrzeb realizowania dowozu dzieci do szkół. Sprawa utknęła jednak w miejscu i do żadnego rozwiązania oraz porozumienia między gminami a powiatem w tym względzie w ogóle nie doszło.

Zbliżał się zaś nieubłaganie kolejny rok szkolny i problem transportu uczniów do szkół musiał być jakoś konkretnie rozwiązany. Stąd, kierując zapytania ofertowe do różnych firm, Gmina Przechlewo do obsługi kursów szkolnych wybrała PKS Bytów oraz zdecydowała się na realizację części kursów do placówek dydaktycznych we własnym zakresie i własnymi środkami transportu.

Tak więc, pomimo że pomysł na powołanie powiatowo-gminnej firmy komunikacyjnej w ogóle nie został zrealizowany, wszystkie dzieci korzystające w Gminie Przechlewo ze zorganizowanego, szkolnego dowozu do szkół, ani też ich rodzice oraz opiekunowie o transport ten nie muszą się ani trochę obawiać.

[ALERT]1599658396606[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA