Zamknij
REKLAMA

Rozpoczyna się remont ulicy Szkolnej w Przechlewie

17:54, 18.08.2021 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

W ciągu najbliższych kilku miesięcy wyremontowana zostanie ulica Szkolna w Przechlewie. Wykonawcę robót już wybrano, a same prace ruszyły. Według planu cała modernizacja tej drogi zakończyć się ma do końca roku.

Obecnie ulica Szkolna jest pełną dziur drogą gruntową, której stan techniczny określić można jako zły. Przejazd nią nie jest więc zbyt komfortowy. Co istotne, stanowi ona dojazd nie tylko do kilku posesji prywatnych i firm lokalnych, przy niej się znajdujących, lecz jest również traktem wiodącym do stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

Remont ulicy Szkolnej będzie polegał przede wszystkim na wylaniu asfaltem tejże drogi gruntowej. Przy samym stadionie pojawi się też parking. Jest to szczególnie istotne ze względu na to, że gmina Przechlewo planuje, iż wkrótce powstanie przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji nowy budynek zaplecza sportowego.

Modernizacja ulicy Szkolnej to koszt około 246 tysięcy złotych, z czego 50 proc. stanowić będzie dotacja rządowa z Funduszu Rozwoju Dróg.

Z pewnością po remoncie poprawi się nie tylko estetyka tego traktu drogowego, jak i bezpieczeństwo osób z niego korzystających.

[ALERT]1629302021685[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%