Zamknij

Skatepark w Przechlewie coraz bardziej realny

16:58, 20.04.2021 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

Coraz większa jest szansa na to, że do wiosny 2022 roku w Przechlewie utworzony zostanie mały „raj" dla miłośników wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach typu BMX czy hulajnogach, a więc profesjonalny skatepark. Jak chodzi o lokalizację tego nowego obiektu sportowego w Przechlewie, miałby on powstać w miejscu, gdzie obecnie znajduje się plac manewrowy dla autobusów w obszarze Dworca PKS.

Obiekt dostępny będzie oczywiście nieodpłatnie dla wszystkich osób zainteresowanych jako skatepark publiczny, utworzony na świeżym powietrzu.

Skatepark miałby być zbudowany przede wszystkim dzięki funduszom pozyskanym ze źródeł zewnętrznych. Urząd Gminy Przechlewo o środki takie planuje zabiegać wkrótce w Lokalnej Grupie Działania. O ile tylko wniosek gminy zostanie rozpatrzony pozytywnie i pieniądze wpłyną na konto samorządu w tym roku, skatepark powstanie prawdopodobnie do wiosny roku przyszłego.

Tymczasem stworzono już wstępną wizualizację obiektu, którą publikujemy obok oraz w fotogalerii pod niniejszym artykułem. Sama dokładna dokumentacja, dotycząca skateparku, w tej chwili jest w trakcie opracowywania, natomiast wniosek o dotację nie został jeszcze złożony. Jest on aktualnie przygotowywany. Jeśli plan uda się zrealizować, skatepark w Przechlewie będzie pierwszym tego rodzaju specjalnym torem do uprawiania sportów ekstremalnych w całej gminie Przechlewo.

Zgodnie ze wstępną koncepcją, znajdzie się tam kilka przeszkód do nauki oraz wykonywania trików, przypominających swoimi formami różnorodne pochylnie. Będą to więc specjalne minirampy, rampy czy banki.

Wielu mieszkańców gminy Przechlewo wyraziło zainteresowanie budową skateparku. Szczególnie atrakcyjny będzie on oczywiście dla młodzieży i właśnie jej szczególnie stworzy możliwość bardziej aktywnego wypełniania czasu wolnego.

[ALERT]1618930527565[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%