Zamknij
REKLAMA

Nowa wysokość stawek opłat za śmieci w gminie Przechlewo

21:20, 08.03.2021 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

Od maja br. w gminie Przechlewo wzrosną stawki opłat za wywóz oraz zagospodarowanie odpadów. Dotychczas mieszkańcy płacili stawkę w wysokości 14 złotych. Za 1,5 miesiąca zaczną obowiązywać nowe, wyższe opłaty. Jeśli mieszkaniec nie posiada swojego kompostownika, zapłaci 22 złote od osoby. Jeżeli natomiast takim kompostownikiem dysponuje, wówczas opłata wyniesie 20,50 zł od mieszkańca.

Cena wzrośnie więc od maja aż o blisko 50 proc. stawki aktualnie jeszcze obowiązującej. Tym samym podwyżka jest znaczna, ale podobny problem wzrostu cen możemy zaobserwować praktycznie wszędzie. Nowa stawka w gminie Przechlewo będzie i tak jedną z najniższych w regionie. W całym powiecie człuchowskim taniej jest wyłącznie w sąsiedniej gminie Rzeczenica, gdzie odbiorem oraz wywozem odpadów gmina zajmuje się we własnym zakresie.

W gminach powiatu człuchowskiego, które realizują wywóz odpadów przez firmy zewnętrzne, nasza stawka jest najniższą - przedstawia sprawę Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo.

Właściciele poszczególnych nieruchomości otrzymają powiadomienie o zmianie stawki.

Co wpłynęło na zmianę ceny obowiązującej stawki odbioru i wywozu odpadów w gminie Przechlewo? Były to szczególnie trzy kwestie: sama podwyżka cen, jak chodzi o wywóz opadów, wzrost kosztów utylizacji śmieci oraz - zgodnie z nowymi przepisami - wymóg prawny zmiany częstotliwości odbioru odpadów od mieszkańców.

ODPADY NIESEGREGOWANE ORAZ BIOODPADY
Muszą być odbierane nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie z domów jednorodzinnych oraz raz w tygodniu z posesji wielorodzinnych, jak chodzi o sezon wiosenno-letni, tzn. od kwietnia do końca października.
Z kolei w okresie zimowym - od listopada do końca marca - tego rodzaju odpady powinny być odbierane nie rzadziej niż raz na miesiąc z budynków jednorodzinnych oraz przynajmniej raz na dwa tygodnie z domów wielorodzinnych.

SZKŁO
Szkło ma być odbierane całorocznie raz na dwa miesiące z budynków jednorodzinnych oraz raz w miesiącu z domów wielorodzinnych.

TWORZYWA SZTUCZNE
Tego rodzaju odpady muszą być obierane z domów jednorodzinnych raz w miesiącu, a z wielorodzinnych - raz na dwa tygodnie.

PAPIER
Papier ma być z kolei odbierany raz na kwartał z posesji jednorodzinnych oraz raz na dwa miesiące z budynków wielorodzinnych.

Nie ma potrzeby, aby właściciele nieruchomości składali nowe deklaracje w związku ze zmianą wysokości opłat za odbiór oraz wywóz śmieci.

[ALERT]1615234797996[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%