Zamknij

Mały szpital - nowy, specjalistyczny namiot OSP Przechlewo

20:31, 26.01.2021 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

Ochotnicza Staż Pożarna w Przechlewie weszła właśnie w posiadanie dość niezwykłego, praktycznego sprzętu specjalistycznego, który stać się może niezwykle pomocny w niejednej sytuacji ratowania życia lub zdrowia ludzi. Chodzi o namiot pneumatyczny, który w razie potrzeby pełnić może funkcję mobilnego, polowego szpitala czy też punktu pomocy medycznej.

Namiot rozstawić można niezwykle szybko. Wystarczy na to jedynie 10 minut, ponieważ jest to typ namiotu pneumatycznego, czyli o konstrukcji w postaci pompowanych filarów i belek, podtrzymujących strop namiotu. Namiot ma swój niezależny system ogrzewania w formie nagrzewnicy ustawionej na zewnątrz, dzięki czemu można go wykorzystywać o każdej porze roku, nawet przy jesiennych czy zimowych chłodach. Ten mini szpital polowy wyposażony jest także w łóżka polowe, śpiwory oraz stoliki z krzesłami. Może pomieścić conajmniej kilkanaście osób. Namiot można rozstawić w praktycznie każdym, dowolnym miejscu.

Najprawdopodobniej i zapewne najczęściej ten wyjątkowy namiot przechlewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej będzie wykorzystywany szczególnie przy okazji prowadzenia zabezpieczenia katastrof drogowych albo klęsk żywiołowych przez jednostkę pożarniczą z Przechlewa. Namiot może także znaleźć zastosowanie jako szpital polowy albo też na przykład jako mobilny punkt szczepień. O ile zachodzić będzie taka potrzeba, namiot Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie może być wykorzystywany na terenie całego województwa pomorskiego.

Namiot został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, dotacji z Gminy Przechlewo oraz dzięki środkom pozyskanym od lokalnych sponsorów. Kosztował nieco więcej niż 50 tysięcy złotych.

Poniżej, w naszej fotogalerii, publikujemy kilka zdjęć, prezentujących opisywany w artykule namiot - wyjątkowy nabytek Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie.

[ALERT]1611689407873[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%