Zamknij
REKLAMA

Połamane drzewa w Starznie

18:07, 03.02.2020 | M.J
Skomentuj Wichura połamała w Starznie duże sosny
REKLAMA

Silne wiatry połączone z opadami śniegu sprawiły, że połamały się wiele drzew, w różnych rejonach powiatu. Niektóre stwarzały niebezpieczeństwo na drogach. W Starznie udało się tego uniknąć, jednak straty ponieśli właściciele prywatnych posesji. Niektóre kilkudziesięcioletnie sosny łamały się jak zapałki.

 

Chociaż wiatr, choć silny, nie powinien być niebezpieczny sam w sobie, w połączeniu z opadami śniegu z deszczem okazał się zabójczy dla wielu drzew. W Starznie dotknęło to głównie sosen – zarówno w lesie jak i na prywatnych posesjach.

- Przyszedłem wczoraj na działkę, a tu drzewa połamane. Sosny. Nie wiem, powinny przeżyć, ale teraz będą wyglądać jak straszaki. Dziwne, bo z innych drzew pospadały tylko suche gałęzie, a sosny połamało całe – mówi nam czytelnik.

Przyjechaliśmy na miejsce i faktycznie – dużo drzew miało połamane czubki. Olbrzymie konary były potrzaskane jak zapałki.

- Szkoda drzew. Rosły kilkadziesiąt lat i nic się nie działo, nawet przy olbrzymich wiatrach, co wyrywały całe świerki z korzeniami. A teraz wiało, ale nie tak mocno przecież. Dlaczego tak łatwo pękły? Może chodziło o to, że konary były bardzo ciężkie, ale pewności nie mam. W każdym razie się stało, gałęzi się przyszyć nie da. Szkoda drzew – podsumowuje zmartwiony czytelnik.

Tyle dobrego, że w tych okolicach drzewa nie upadły bezpośrednio na drogi. A działo się tak w wielu innych miejscowościach, o czym pisaliśmy już wcześniej. W Starznie było inaczej, więc strażacy nie byli zmuszeni do interwencji. Ze skutkami wiatru mieszkańcy i właściciele działek, o ile połamane drzewa nie zagrażają bezpośrednio bezpieczeństwu, będą więc musieli niestety poradzić sobie sami.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%