Zamknij
REKLAMA

Ulica Trębacka w Debrznie pięknieje w oczach. Jej przebudowa trwa

17:16, 24.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Debrznie
REKLAMA

Cały czas trwa kompletna przebudowa oraz modernizacja ulicy Trębackiej w Debrznie, która pięknieje w oczach. Wkrótce ruszy też w mieście budowa ulicy Wspólnej.

Do niedawna była to wyboista droga z nawierzchnią szutrową na większości swojej długości, bez wydzielonego pobocza oraz zupełnie pozbawiona chodników. Teraz widzimy już wyraźny podział przestrzeni na obszar przyszłej jezdni oraz chodniki, które będą po obu stronach ulicy. Chodniki po części już zbudowano z bardzo ładnie wyglądającej, estetycznej i powszechnie lubianej szarej, betonowej kostki. Mają zostać jeszcze wykonane podjazdy do poszczególnych posesji przy ulicy Trębackiej. Nawierzchnia samej jezdni będzie natomiast zrobiona z betonu asfaltowego. Zastosowano również czerwoną kostkę betonową na zjazdach z ulicy Trębackiej w jej przecznice.

Prace prowadzone są dla przyszłej, nieodległej już, wygody korzystających z tej ulicy mieszkańców oraz wszystkich, którzy drogą tą dojeżdżają do innych przecznic ulicy Trębackiej oraz do położonych przy Trębackiej i jej bocznicach nieruchomości.

Wykonawcą prac jest firma Usługi Ogólnobudowlane „Marbruk” Marcin Kwiatkowski z miejscowości Charzykowy, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę ulicy Trębackiej. Marbruk zaoferował najniższą cenę brutto za wykonanie prac, tj. koszt 243 723,69 zł oraz najdłuższy okres rękojmi, to znaczy 60 miesięcy.

Prowadzona obecnie przebudowa ulicy Trębackiej jest pierwszym etapem większego przedsięwzięcia, które obejmuje również przebudowę, a raczej budowę ulicy Wspólnej w Debrznie.

Prace na ulicy Wspólnej będzie prowadziła z kolei firma Mirosława Januszewskiego z miejscowości Witunia koło Więcborka, która w przetargu przedstawiła najkorzystniejsze warunki przeprowadzenia prac budowlanych na tejże drodze gminnej, a więc najtańszy koszt wykonania prac za kwotę 270 767,87 zł oraz najdłuższą gwarancję na gotową już drogę, czyli 60 miesięcy, podobnie jak firma Marbruk, przebudowująca ulicę Trębacką.

Analogicznie jak Trębacka, także ulica Wspólna jest do tej pory drogą całkowicie szutrową, gdzie również nadal brakuje wydzielonych poboczy oraz chodników. Ulica ta więc z pewnością potrzebuje pilnej modernizacji dla komfortu stale korzystających z niej osób oraz ludzi przy niej mieszkających.

Przetarg generalnie dotyczył przeprowadzenia prac budowlanych na obu wyżej wymienionych drogach łącznie. Dlatego w naszym artykule od razu wspominamy o planowanych pracach na ulicy Wspólnej. Koszt wykonania całego zadania - przebudowy ulicy Trębackiej oraz budowy ulicy Wspólnej - wyniesie łącznie 588 000 zł.

50 % całej inwestycji modernizacji obu ulic wykonane zostanie dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez gminę Debrzno z Funduszu Dróg Samorządowych.

Poniżej, w naszej fotogalerii, przedstawiamy efekty dotychczas przeprowadzonych prac, czyli zdjęcia z przebudowy ulicy Trębackiej.

[ALERT]1600960508414[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz