Zamknij
REKLAMA

Piękny, nowy podjazd dla niepełnosprawnych przy Szkole w Czarnem

23:20, 08.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miasta i Gminy Czarne
REKLAMA

Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny ps. Inka przy ulicy Parkowej 4 w Czarnem zyskała właśnie piękny, nowy i bardzo potrzebny podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dla dzieci. Z pewnością niejednej osobie podjazd ten ułatwi życie. Wspaniale, że się pojawił i że inwestycja ta praktycznie z początkiem nowego roku szkolnego 2020/2021 może być już wykorzystywana.

Podjazd jest już gotowy i został właśnie oddany do użytku. Według planu jego budowa miała być zakończona do 21 sierpnia 2020 r., tak właśnie, aby inwestycja została sfinalizowana na 1 września, kiedy uczniowie wracają do szkół.

Wykonany podjazd swoim stylem i wyglądem ogólnym pasuje idealnie do architektury budynku szkoły. Podobnie, jak w przypadku gmachu szkoły, także jak chodzi o sam podjazd, dominuje czerwona, nieotynkowana cegła klinkierowa bądź zwykła. Z pewnością podjazd będzie przydatny nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także będzie dawał łatwość wwiezienia do szkoły i wyjazdu z niej dla wszelkiego typu wózków dziecięcych, co niewątpliwie ułatwi życie niejednej matce czy ojcu, którzy będą musieli przyjść w jakimś celu do szkoły z małym dziećmi.

Wykonawcą budowy nowego podjazdu było Biuro Usług Projektowo-Kosztorysowych Piórniczek Michała Pawlikowskiego z Chojnic. Złożona przez tę firmę oferta była jedną z dwóch propozycji wykonania tego zlecenia, które w ogóle zostały złożone.

Biuro Usług Projektowo-Kosztorysowych Piórniczek zaproponowało zbudowanie podjazdu za kwotę 42 828,08 zł brutto, natomiast oferta konkurencyjna Firmy Handlowo Usługowej BOBBUD Grzegorza Rymona Lipińskiego, także z Chojnic, opiewała na sumę 55 999,16 zł brutto za wykonanie podjazdu. Było to więc propozycja znacznie droższa.

Rozstrzygnięcie postępowania ofertowego na korzyść tańszego wykonawcy - firmy Piórniczek - nastąpiło w drugiej połowie maja 2020 r.

Biuro Usług Projektowo-Kosztorysowych Piórniczek wywiązało się z zadania doskonale, co zobaczyć można oglądając bezpośrednio podjazd dla niepełnosprawnych oraz wózków tuż przed wejściem do szkoły w Czarnem lub na zdjęciach, które publikujemy w naszej fotogalerii pod niniejszym artykułem.

Projekt został dofinansowany środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

[ALERT]1599600023303[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA