Zamknij
REKLAMA

Pożar prasy rolniczej na polu w Wyczechach (gm. Czarne)

15:35, 12.08.2020 | S.R.
Skomentuj fot. OSP Bińcze
REKLAMA

Przedwczoraj w nocy - 10 sierpnia, tuż po godzinie 22:00 - syreny alarmowe w czterech remizach w powiecie człuchowskim dały znać o pożarze. W gminie Czarne zapaliła się maszyna rolnicza - konkretnie prasa marki Claas, stojąca na polu za miejscowością Wyczechy, w kierunku na Gockowo.

Prasa to mobilna maszyna rolnicza, która służy do zbierania zezwałowanego na polach siana, słomy bądź tzw. zielonki i - po sprasowaniu - wiąże tenże materiał w bele w kształcie walca albo w kostki. Po żniwach takie właśnie walcowate bele oraz kostki widzimy dziś powszechnie na ścierniskach, na polach.

Pożar prasy rolniczej prawie całkowicie udało się ugasić operatorowi tejże maszyny. Strażacy ogień po prostu dogasili. Gdyby się rozprzestrzenił, byłby poważnym zagrożeniem i spowodowałby znaczne straty materialne dla rolników, których plony na polach mogłyby spłonąć. Również prasa uległaby znaczniejszemu uszkodzeniu.

Początek akcji nastąpił kilka minut po godzinie 22:00. Działania zakończono zaś tuż po północy.

Dla strażaków-ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bińczu był to pierwszy w tym roku wyjazd alarmowy, związany z trwającymi żniwami. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeczenicy do akcji gaszenia pól, ściernisk lub maszyn rolniczych byli już niestety w ostatnich dniach wzywani.

Co roku okres żniw wiąże się z liczniejszymi interwencjami strażaków.

Ogółem do akcji gaszenia płonącej prasy rolniczej przyjechało aż pięć wozów strażackich. W działaniach, które potrwały około dwóch godzin, wzięli udział strażacy z następujących jednostek: Ochotnicza Straż Pożarna Rzeczenica - dwa wozy strażackie, Ochotnicza Straż Pożarna Bińcze - jeden wóz strażacki, Ochotnicza Straż Pożarna Czarne - jeden wóz strażacki, Państwowa Straż Pożarna z Człuchowa - jeden wóz strażacki.

Poniżej, w fotogalerii publikujemy liczne zdjęcia z opisanej tu akcji.

[ALERT]1597239216912[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%