Zamknij
REKLAMA

Milionowe straty po pożarze zakładu w Czarnem

06:00, 07.06.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

W Czarnem miał miejsce dramatyczny pożar. Choć nikt nie ucierpiał, ogień strawił sprzęt na przeszło milion złotych. W zakładzie produkowano przedmioty ze sklejki. Szczególnie wartościowe były specjalistyczne urządzenia do obróbki materiału. Mimo natychmiastowej reakcji zastępów straży pożarnej nie udało się ich uratować.

Ogień został zauważony około 4.30 nad ranem. Na miejsce od razu wezwano odpowiednie służby. Dzięki szybkiej akcji strażaków udało się uratować większość budynku. Gdyby zajął się w całości, mógłby stanowić potężne zagrożenie również dla okolicy.

- W piątek rano miał miejsce pożar budynku magazynowego miejscowej firmy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG – z Człuchowa i Szczecinka, dwa zastępy OSP Czarne i jeden zastęp WSP Czarne. Pożar objął około 30 metrów kwadratowych tego budynku. Straty niestety były poważne, ponieważ płomienie objęły centralną część pomieszczenia. Na szczęście w zdarzeniu obyło się bez osób poszkodowanych – mówił nam Marek Lubiński z PSP Człuchów.

Przyczyny wybuchu pożaru ustala policja. Na razie ciężko mówić o tym, czy było to podpalenie celowe czy też doszło raczej do nieszczęśliwego wypadku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprzęt był jednak ubezpieczony, więc firma odzyska przynajmniej część pieniędzy.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%