Zamknij
REKLAMA

Dodatkowe ponad 1,8 miliona złotych dla Człuchowa

23:23, 14.10.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Człuchowie
REKLAMA

Miasto Człuchów otrzymało w ostatnich dniach dotację w wysokości ponad 1,8 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z tego źródła samorządy mają prawo rozdysponować na dowolne, wybrane przez siebie cele, związane z poprawą infrastruktury komunalnej.

W Człuchowie dofinansowanie zostanie przeznaczone na dodatkowe wsparcie inwestycji, które są już aktualnie realizowane, a więc na:
- przebudowę Miejskiego Domu Kultury (MDK),
- termomodernizację kina przy MDK,
- adaptację części gmachu byłego gimnazjum na siedzibę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Podział środków będzie wyglądał następująco:
- ponad 1 milion złotych zasili budżet przebudowy Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. W szczególności kwota ta przeznaczona zostanie na utworzenie Centrum Rodzin w ramach MDK,
- dofinansowanie w wysokości 350 tysięcy złotych stanowić będzie dodatkową dotację na przeprowadzenie termomodernizacji działającego przy MDK kina,
- z kolei 534 tysiące złotych miasto Człuchów przeznaczy na wykonanie prac adaptacyjnych w części budynku po byłym gimnazjum na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Urząd Miejski w Człuchowie złożył już także kolejne wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, aby starać się o dalsze środki na dofinansowanie następnych inwestycji w mieście. Według planu decyzje co do tych wniosków i dotacji mają zostać ogłoszone na początku listopada br.

Generalnie, co oczywiste, w roku 2020 wpływy do budżetu człuchowskiego samorządu są znacznie mniejsze aniżeli w ubiegłych latach. Dlatego tym cenniejsza i ważna jest każda pozyskana przez miasto dotacja.

[ALERT]1602710525285[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz