Zamknij
REKLAMA

Nagrody oraz życzenia od burmistrza z okazji Dnia Nauczyciela

21:52, 13.10.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Człuchowie
REKLAMA

We środę 14 października br., a więc już jutro, obchodzimy w Polsce - jak co roku - Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego święta wszystkich pedagogów burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło, już dziś - we wtorek 13 października 2020 r. - w Urzędzie Miejskim w Człuchowie wręczył specjalne nagrody oraz złożył podziękowania najbardziej wyróżniającym się nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Przyjaciół Ziemi w Człuchowie oraz z człuchowskiego Przedszkola imienia Jacka i Agatki. W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 szczególnie uhonorowanymi w ten sposób pedagogami są panie: Mariola Wójcik, Jadwiga Suchacka, Mariola Dyl, Olga Łącka, Grażyna Jażdżewska, Danuta Tylingo, Lucyna Andrysiak i Katarzyna Słomka.

Ponadto z okazji Dnia Nauczyciela, wszystkim dyrektorom placówek edukacyjnych, nauczycielom oraz pracownikom oświaty burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło, składa „serdeczne podziękowania za poświęcenie, za codzienny trud i zaangażowanie w pracę z uczniami, za inspirowanie i motywowanie ich do zdobywania wiedzy i podejmowania wyzwań, jakie niesie współczesność”. Życzy również „dużo zdrowia, satysfakcji z pracy zawodowej, wytrwałości w pełnieniu swojej misji, sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym”. Oficjalne życzenia od burmistrza opublikowano miedzy innymi na stronie Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Publikujemy je również na naszym portalu, w galerii zdjęć pod niniejszym artykułem.

Święto pedagogów, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela, a funkcjonujące pod formalną, oficjalną nazwą jako Dzień Edukacji Narodowej, obchodzimy co roku właśnie 14 października. Powodem ustanowienia święta nauczycieli oraz pracowników oświaty na ten właśnie dzień jest fakt, że data ta jest rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej przez Sejm z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, co stało się dokładnie 14 października 1773 roku. Komisja Edukacji Narodowej była to instytucja zajmująca się w ówczesnej Polsce szkolnictwem oraz edukacją. Samo święto - Dzień Edukacji Narodowej - zostało ustanowione w naszym kraju w roku 1972.

14 października oficjalnie nie jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, jednak dyrekcja placówki oświatowej oraz grono pedagogiczne mogą podjąć decyzję, że w konkretnej szkole tego dnia w danym roku lekcje i zajęcia nie będą się odbywać. Tak będzie właśnie w roku bieżącym już jutro w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Przyjaciół Ziemi w Człuchowie. W tejże człuchowskiej placówce edukacyjnej zdecydowano, że w jakże dziwnym roku 2020 Dzień Nauczyciela, czyli środa, 14 października, będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczych, tak więc w dniu jutrzejszym w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie nie będzie lekcji ani też zajęć świetlicowych.

Tradycyjnie, co roku w większości szkół w Polsce Dzień Nauczyciela raczej nie jest dla uczniów oraz nauczycieli dniem dniem wolnym od zajęć, ale dniem, w którym w większości placówek oświatowych w naszym kraju odbywają się różnego typu akademie bądź uroczystości, zamiast zwykłych zajęć lekcyjnych.

Poniżej, w naszej fotogalerii, prezentujemy kilka zdjęć z uroczystości wręczenia nagród dla najlepszych nauczycieli w Urzędzie Miejskim w Człuchowie we wtorek 13 października 2020 r. oraz życzenia z okazji Dnia Nauczyciela dla dyrektorów placówek edukacyjnych, nauczycieli oraz pracowników oświaty od burmistrza Człuchowa, Ryszarda Szybajły.

[ALERT]1602618703936[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz