Zamknij
REKLAMA

Bieg Krzyżaka w Człuchowie w sobotę na Zamku o 18:30!

21:02, 28.08.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Człuchowie, OSiR w Człuchowie
REKLAMA

Wszystkich miłośników biegania czeka jutro prawdziwie rycerska uczta w Człuchowie. Po raz pierwszy w historii odbędzie się w jutrzejszy wieczór, czyli w sobotę 29 sierpnia br. o godzinie 18:30, Bieg na Wieżę Krzyżacką człuchowskiego Zamku, zwany już powszechnie Biegiem Krzyżaka.

Startujący w imprezie biegacze będą musieli pokonać 250 stopni schodów, wiodących na zamkową wieżę, a więc dystans zaledwie 40 metrów - tyle, że pod górę. Przy okazji warto przypomnieć, że wysokość wieży Zamku Krzyżackiego w Człuchowie wynosi 46 metrów.

Zwycięzcą biegu będzie ten, kto najszybciej pokona trasę od podnóża Zamku na szczyt zamkowej Krzyżackiej Wieży.

Początek biegu będzie miał miejsce pod dawnym Zamkiem Krzyżackim w Człuchowie, czyli pod Muzeum Regionalnym w Człuchowie przy ulicy Kościelnej, a metą tego niezwykłego biegu będzie taras widokowy Krzyżackiej Wieży.

Zawodnicy będą startowali pojedynczo, w odstępach dwuminutowych.

Gwarantowana świetna zabawa. Do tego każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz przepyszny, ciepły posiłek.

W biegu może wziąć udział limitowana ilość zawodników, tj. maksymalnie 50 osób. Aktualnie zgłoszonych do uczestnictwa w imprezie jest 42 biegaczy.

Warto przyjść pokibicować lub nawet wziąć udział w zawodach. Jest to jeszcze możliwe, jednak tylko dziś do północy można zarejestrować się jako uczestnik biegu na następującej stronie internetowej: https://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-na-wieze-zamkowa-w-czlu…

W chwili bieżącej - niecałe 3 godziny przed zamknięciem listy uczestników biegu - pozostało jeszcze aż 8 wolnych miejsc dla chętnych do startu w zawodach. Wystarczy szybko wypełnić formularz na stronie zapisów, wpłacić 20 zł i stawić się jutro przed godziną 18:30 na Zamek w Człuchowie. Bieg nie wymaga bowiem jakiegoś szczególnego przygotowania kondycyjnego od jego uczestników. Pobiec może praktycznie każdy, albowiem cały dystans jest bardzo krótki - zaledwie wspomniane wyżej 40 metrów i 250 stopni schodów.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Biegu Krzyżaka wszystkich chętnych - kobiety i mężczyzn, chłopców i dziewczęta, którzy ukończyli 15 lat.

Głównym organizatorem tej wspaniałej i pełnej radości imprezy biegowej jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Poniżej, w fotogalerii, publikujemy plakat zapowiadający tę niecodzienną imprezę sportową w Człuchowie - pierwszy w historii Bieg Krzyżaka.

[ALERT]1598641239029[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA