Zamknij
REKLAMA

Remont rynku w Człuchowie zmierza do końca

06:00, 02.06.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Kończą się prace budowlane na trzech przylegających do człuchowskiego rynku ulicach. Chodzi o ulicę Krzyżową, Krótką i Żółkiewskiego. Drogowcy na jakiś czas musieli zamknąć dla ruchu te odcinki. Wszystko z powodu budowy kanalizacji deszczowej.

Realizowany w mieście program przebudowy sieci kanalizacyjnej bardzo często wymaga rozkopania ulic. Pod jezdnią bowiem układane są rury bądź to kanalizacji sanitarnej, bądź kanalizacji deszczowej. Większość głównych traktów w mieście ten proces ma już za sobą. Zakończenie prac na ulicach przy rynku zamyka jednocześnie tę inwestycje w ścisłym centrum Człuchowa.

- Aktualnie trwają roboty odtworzeniowe. Odtwarzana jest nawierzchnia jezdni i chodników. Wszystko zostanie przywrócone do stanu takiego jak był wcześniej – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Firma wykonująca prace budowlane przeniesie się teraz na ulice: Kwiatową, Dąbrowskiego oraz Szkolną w okolice Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie to już ostatni etap modernizacji miejskiej infrastruktury kanalizacyjnej. Potrwa on do jesieni.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA