Zamknij

Rusza remont ulicy Bema w Człuchowie

22:01, 03.05.2021 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Człuchowie
REKLAMA

Już lada dzień rozpocznie się remont ulicy Bema we wschodniej części Człuchowa. Do 12 miesięcy, zgodnie z planem, modernizacja tej drogi powinna być już zakończona.

Dotychczas ulica Bema była wyremontowana wyłącznie częściowo. Aktualnie przebudowana ma zostać ta jej część, która do dziś utwardzona jest przy użyciu kostki betonowej, zwanej trylinką.

W ramach bieżących prac ponad 700 metrów ulicy Bema ma zostać zmodernizowane. Przede wszystkim powstanie nowa jezdnia o szerokości 5,5 metra wraz z chodnikami po obu jej stronach, zbudowanymi z kostki betonowej typu polbruk. W planach jest również stworzenie bezpiecznych, czyli wyniesionych ponad poziom jezdni, przejść dla pieszych oraz skrzyżowań. Wyższe ich usytuowanie w stosunku do ogólnego poziomu jezdni wymusi na kierowcach samochodów bądź też motocykli zmniejszanie prędkości jazdy.

W ramach prac remontowych zbudowana zostanie na ulicy Bema nowa kanalizacja deszczowa, do której będą się mogli przyłączyć właściciele przyległych posesji. Dzięki temu wody deszczowe z podwórek będą odprowadzane znacznie skuteczniej, a tym samym zalewanie czy podtapianie podwórek w trakcie obfitych opadów deszczu stanie się mniej prawdopodobne.

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Człuchowie udziela dokładnych informacji na temat warunków oraz zasad, na jakich można przyłączyć swoją nieruchomość do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Remont ulicy Bema ma kosztować ogółem około 2 miliony złotych. Jednak miasto otrzymało już dofinansowanie tego zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 60 procent całej kwoty, niezbędnej na realizację tejże inwestycji.

[ALERT]1620072028729[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%