Zamknij

V Wiedźmobranie Debrzeńskiej Jesieni - sobota, 26 września

10:04, 26.09.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Baszta Czarownic w Debrznie
REKLAMA

Już dziś, w sobotę 26 września od godziny 11:30 do godziny 17:00 Baszta Młyńska w Debrznie zaprasza na swój dzień otwarty w ramach piątej odsłony cyklicznej, dorocznej imprezy w Debrznie, jaką jest Wiedźmobranie Debrzeńskiej Jesieni. Jak co roku, organizatorzy przygotowali szereg zabaw i atrakcji zarówno dla młodszych, jak i dla starszych gości wydarzenia.

Tegoroczne V Wiedźmobranie Debrzeńskiej Jesieni zaplanowano jako „Przyrodniczo - historyczną podróż w czasie”. Dowiedzieć się więc można będzie nieco na przykład o ptakach drapieżnych, które w przeszłości często uczestniczyły chociażby w polowaniach i w sumie były częścią kultury rycerskiej, a później szlacheckiej. Prowadzący opowiedzą nam także o dawnych zwyczajach czy chociażby co jedli nasi przodkowie sprzed kilku stuleci. Tę ostatnią kwestię najlepiej zobrazuje przybyłym na Wiedźmobranie gościom piknik przy Baszcie Młyńskiej, tj. degustacja potraw tradycyjnych, która będzie miała miejsce pod Basztą między godziną 14:00 a 16:00.

Młodszych uczestników tegorocznego Wiedźmobrania ucieszą najpewniej takie atrakcje, jak malowanie twarzy, zabawa w eksperymenty niemalże magiczne, gry i zabawy dla dzieci, w tym szczególnie rycerski tor przeszkód z nagrodami.

Będzie można zgłębić również tajniki stosowania ziół dla zdrowia oraz urody, dzięki poradom zielarskim, które poprowadzi pani Maria Wójcik.

Na rozmaitych warsztatach rękodzieła zainteresowani będą mogli zdobyć tradycyjne, praktyczne umiejętności takie, jak chociażby wyplatanie z witek brzozowych.

Między godziną 12:30 a 14:00 dla chętnych planowane jest zwiedzanie wystawy „Czas tarczy i miecza” eksponowanej w Baszcie Młyńskiej, a o godzinie 16:00 będzie miało miejsce zwiedzanie samej Baszty Młyńskiej.

Dzisiejsze V Wiedźmobranie Debrzeńskiej Jesieni odbędzie się niezależnie od pogody.

Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”, Gmina Debrzno oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy serdecznie zapraszają do przybycia.

Poniżej, w naszej fotogalerii publikujemy program wydarzenia - V Wiedźmobrania Debrzeńskiej Jesieni.

[ALERT]1601107374516[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz