Zamknij

Dzień flagi w powiecie człuchowskim

23:56, 02.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Cała Polska obchodziła dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Złośliwi twierdzą, że święto została wprowadzone tylko po to, by połączyć wolny 1 maja i 3 maja, życzliwi, że to obok 11 listopada jedno z najważniejszych świąt państwowych. Jedni i drudzy jednak muszą stwierdzić fakt – choć w tym roku 2 maja ze względu na epidemię nie był obchodzony tak hucznie jak wcześniej, nie obyło się bez uroczystości również w powiecie człuchowskim.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II umieści na YouTubie filmik, w którym pokazywali, jak wygląda Dzień Flagi ich oczami. Jako podkład zdjęciowy do pieśni patriotycznej dodali zrobione przez siebie zdjęcia barw narodowych.

- Myślę, że w taki sposób możemy tak pokazać nasz szacunek do barw narodowych i kraju. A poza tym to ciekawa lekcja kreatywności - mówi nam Magda, uczennica szkoły.

Do wywieszania flag zachęcali też włodarze gmin - na przykład wójt Paweł Gibczyński.

- 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcam do wywieszenia flag na swoich posesjach - napisał wójt na facebooku.

W samym Człuchowie zaś zawisły flagi, nie tylko na budynkach instytucji publicznych, ale również na prywatnych mieszkaniach. To pewnie najmniej hucznie obchodzony Dzień Flagi od początku istnienia święta, ale warto odnotować, że samorządowcy i mieszkali nie zapomnieli o choć tak symbolicznym geście.

 

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%