Zamknij

[OFICJALNIE]: Szkoły i placówki oświatowe zamknięte na 2 tygodnie

11:02, 11.03.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Tego można było się spodziewać. Podczas specjalnego posiedzenia RZZK ogłoszono, że przez najbliższe dwa tygodnie nie będą czynne szkoły, uniwersytety i inne placówki oświatowe. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki oficjalnie poinformował, że wszystkie imprezy masowe w całej Polsce zostały odwołane. Wszystko to za sprawą zagrożenia związanego z koronawirusem i skutkami, jakie mogłyby nieść duże skupiska ludzi w jednym miejscu. Dziś sytuacja poszła o krok dalej.

Podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera ogłoszono, że zamknięte zostały placówki edukacyjne.

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych – od poniedziałku na dwa tygodnie (…) Jednak już od jutra szkoły będą one niedostępne do działań edukacyjnych. Jutro i w piątek placówki będą otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci - poinformował Morawiecki podczas posiedzenia.

Dziś musimy być odpowiedzialni. Wnuki muszą być odpowiedzialne za dziadków, rodzice za dzieci. Chcemy znowu działać szybciej, podjęliśmy decyzje przed innymi. Dla naszych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie na dziś niewychodzenie z domów, ponieważ dzieci bardzo łatwo mogą zakażać innych. O ile dzieci przechodzą chorobę w sposób stosunkowo łagodny, to mogą zarazić swoich dziadków, babcie, a to jest dla nich bardzo niebezpieczne - dodał.

W szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi. Rodzicom dzieci w wieku do lat 8 będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły czy klubu dziecięcego.

Do tej pory w Polsce potwierdzonych zostało 25 przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem. Przebadanych zostało 2024 próbek pod kątem podejrzenia zakażenia patogenem. 1999 dało wynik negatywny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%