Zamknij

Iron Manów dwóch

18:27, 26.02.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Człuchowska biblioteka już raz gościła superbohaterów. Wtedy spotkali się oni z młodzieżą ze szkół średnich. Teraz zaś z najmłodszymi – uczniami zerówki i klas pierwszych. Najmłodsi fani Avengersów i Ligi Sprawiedliwych byli niezwykle zaangażowani w spotkanie. Można powiedzieć, że w kwestii wiedzy o cosplayu i komiksach zaprezentowali iście superbohaterski poziom.

 

W czasie spotkania dzieci miały okazję poznać osobę działające w Lidze Superbohaterów. Jej członkowie poza tworzeniem cosplayów pomagają również chorym dzieciom.

Niedawno zorganizowaliśmy kontynuację spotkań z Iron manem – superbohaterem, który zawitał już wcześniej do biblioteki przy okazji spotkania z młodzieżą licealną. Tym razem miejsce widowni zajęła zerówka i klasa pierwsza. Spotkanie urozmaicały animacje, różnego rodzaju zabawy dla dzieci – relacjonuje Karolina Baranowska, dyrektorka biblioteki. - Wszystko wyszło naprawdę znakomicie. Pan Piotr Plata jak zwykle stanął na wysokości zadania, opowiadając o tym, co robi Liga Superbohaterów, czym ci ludzie się zajmują, jak on sam pomaga dzieciom chorym na nowotwory, odwiedza hospicja.

Zgodnie ze słowami dyrektorki to wcale nie musi być ostatnie spotkanie z superbohaterami – planowane są już następne

Dzieci rozmawiały też o tym, co dzisiaj oznacza słowo superbohater, kto w dzisiejszych czasach może nim zostać. Chcielibyśmy, żeby to spotkanie nie było ostatnim. Mamy również plan wyjścia w plener, które ma się chętnie zaangażować nasz człuchowski Iron Man. Panie wychowawczynie zgłaszają nam, że chętnie wzięłyby udział w takim spotkaniu – zapewnia Karolina Baranowska. - Przygotowaliśmy już takie specjalne gadżety z napisem „Spotkanie z superbohaterem w Człuchowie”, co każde dziecko otrzyma jako nagrodę za uczestnictwo. Robiliśmy również trening dla superbohaterów, żeby przekonać się, jakie ćwiczenia musi wykonać Iron man, by nie opaść z sił. Zabawa była naprawdę przednia!

Dyrektorka biblioteki przyznała, że bardziej entuzjastycznie na spotkanie z Iron Manem zareagowała młodsza publiczność.

Dzieci były zorientowane w nazewnictwie, doskonale wywiązały się z zadania przyporządkowania na planszy imion superbohaterów do ich wizerunków. Starsza młodzież może po prostu była bardziej nieśmiała albo bała się przyznać, że interesuje się cosplayem czy fantastyką. Jeden chłopak, który nie mógł być na poprzednim spotkaniu, przebrał się specjalnie dziś za Iron mana, miał swój strój – maskę, kombinezon. Siedział w nim dzielnie przez cały spotkanie. Chciał zaznaczyć, że też jest superbohaterem. Można powiedzieć, że był pomocnikiem trochę starszego Iron Mana – ze śmiechem opowiadała dyrektorka.

Kolejne spotkania są kwestią czasu, więc można spodziewać się, że biblioteka w Człuchowie stanie się bazą wypadową dla lokalnych superbohaterów.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja biblioteki. Odbędzie się tam również prelekcja Andrzeja Suchańskiego w tematyce polityczno-społeczno-religijnej - 2 marca o godz. 17.00. 5 marca natomiast będzie można obejrzeć wernisaż pani Urszuli Jagodzińskiej. O następnych atrakcjach i spotkaniach, jakie przewidziała dla mieszkańców Biblioteka Publiczna w Człuchowie będziemy informować na bieżąco.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%