Zamknij

Iron man w Człuchowie

18:35, 31.01.2020 | M.J
Skomentuj Do Człuchowa zawita sam Iron man aka Tony Stark aka Piotr Plata z Człuchowa
REKLAMA

W tym roku najnowsza część „Avengersów” stała się najbardziej kasowym filmem w historii kina, pokonując utrzymującego się na pierwszej pozycji od 10 lat „Avatara”. Popularność superbohaterów dotarła również do naszego regionu. Mimo to mało kto spodziewał się, że Bibliotekę Miejską odwiedzi sam Iron man. To było spotkanie prawdziwych superbohaterów!

 

Od 30 stycznia można w Bibliotece Miejskiej obejrzeć wystawę „Nasz cosplay” autorstwa Aleksandra Knittera – fotografa, fotoreportera. Jest on laureatem XIV edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic za zdjęcie właśnie z superbohaterami (na nagrodzonej fotografii przynoszą oni prezenty małej dziewczynce leżącej w szpitalu).

 

Tematyka superbohaterska od kilku lat święci triumfy nie tylko w kinie, ale i na małym ekranie. Kojarzące się z szeroko pojętą tandetą produkcje z lat 80-tych i 90-tych (jak niesławny „Batman i Robin” z dosłownie plastikowym Georgem Clooneyem czy nawet trochę późniejszy „Daredevil” z Benem Affleckiem) zostały zastąpione przez filmy efektowne, ale i przynoszące zyski. To, co kiedyś było niszą kręconą dla garstki fanów (może pomijając kolejne ekranowe wcielenia Batmana i Supermana) stało się ultradochodową rozrywką dla milionów. O tym między innymi mówi fotorelacja Aleksandra Knittera.

 

Na bazie zainteresowania kinem i serialem superbohaterskim tak na dobre rozwinął się cosplay czyli współczesna wersja przebrań na bal maskowy. Cosplayerzy starają się jak najdokładniej oddać szczegóły wyglądu wybranej przez siebie postaci. Nie musi być ona superbohaterem, jednak z pewnością w ostatnich latach są oni wybierani najczęściej. Historia cosplayu jest znacznie dłuższa – chociaż pierwszy raz tego terminu użyto w 1984 w Japonii, początki cosplayowania sięgają jeszcze czasów przed II wojną światową.

 

O tym, dlaczego tylu ludzi nie tylko cosplayuje, ale również ogląda to, jak robią to inni, opowiadał Piotr Plata z Człuchowa, członek Ligi Superbohaterów. Ucharakteryzowany na Iron mana z Avengersów mężczyzna dzielnie odpowiadał na wszystkie młodej publiczności. Chociaż spotkanie z Iron manem dobiegło końca, wystawę można oglądać w bibliotece aż do końca lutego.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%