Zamknij

I konferencja naukowa w Szkole Podstawowej w Debrznie

13:00, 01.12.2019 | Beata Reszka
Skomentuj Fot. Beata Reszka
REKLAMA

28.11.2019 odbyła się I konferencja naukowa, w której uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Debrznie i Rychnowach. Hala sportowa na kilka godzin zamieniła się w centrum eksperymentów i doświadczeń. Młodzi naukowcy mogli nie tylko oglądać przeprowadzane doświadczenia ale również w nich uczestniczyć. Konferencja była podsumowaniem projektu „Roboświat”, w którym brały udział obie szkoły.

Projekt pod nazwą „Roboświat – cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci z zakresu kodowania” był realizowany w dwóch szkołach.  W Szkole Podstawowej w Debrznie – uczniowie klas 3 i 0 oraz w Szkole Podstawowej w Rychnowach – uczniowie klas 2 i 0. Zajęcia odbyły się dzięki grantowi  w wysokości 5 000 zł, który uzyskało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”, który był finansowany przez fundację TESCO.

Na konferencji spotkali się uczestnicy warsztatów, pedagodzy, którzy prowadzili te zajęcia, władze szkoły. Nie zabrakło również Agneliki Kallas – prezesa Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej, wójta gminy Człuchowa Pawła Gibczyńskiego oraz zastępcy burmistrza Debrzna – Łukasza Jurkowlanieca.  Włodarze pogratulowali młodym naukowcom oraz ich wychowawcom za wkład i zaangażowanie podczas realizacji projektu. Podczas konferencji dyrektorzy szkół otrzymali również ozoboty, które z pewnością uatrakcyjnią lekcje.

- Warsztaty trwały przez 5 tygodni. W czasie ich trwania dzieci miały do dyspozycji swojego ozobota, z którego pomocą uczyły się podstaw programowania. Zajęcia były bardzo intensywne, dzieci z wypiekami na twarzy brały udział w tych zajęciach. Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy  ozoboty do szkół – mówiła po konferencji Dorota Matuszewska dyrektor Szkoły Podstawowej w Debrznie.

Sama konferencja miała również charakter  warsztatowy. Na małych naukowców czekały eksperymenty które przeniosły ich w magiczny świat suchego lodu i baniek mydlanych.

[ZT]339[/ZT]

[ALERT]1575114153289[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz