Zamknij

10 medali dla karateków z Debrzna w zawodach XXVI Pucharu Karate

02:54, 19.11.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Miejski w Debrznie

Młodzi karatecy z Debrzna mogą pochwalić się znacznymi sukcesami, jakie osiągneli na ostatnim turnieju karate w Trzciance, tj. w XXVI Pucharze Karate World Shotokan Institute - Poland. Zdobyli łącznie 10 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne oraz 3 brązowe.

Zawody odbyły się w dniach 24-25 października br. w Trzciance, w miejscowej hali sportowo-widowiskowej. Przypadły więc na Światowy Dzień Karate, który obchodzony jest na całym globie właśnie 25 października. Zostały zorganizowane przez Trzcianecki Klub Karate.

Znakomite wyniki uzyskali podopieczni Senseja Piotra z Debrzna. Mianowicie, Kaja Krzemieniec zdobyła dwa złote medale, podobnie jak Agnieszka Krzemieniec, która również uzyskała dwa razy złoto. Z kolei Remigiusz Skrzyński otrzymał złoto i brąz. Kacper Krzemieniec wywalczył natomiast medal srebrny oraz brązowy, podobnie jak Konrad Sylwestrzak, który także otrzymał srebro i brąz. W rywalizacji uczestniczyło jedynie 6 zawodników z Debrzna. Ze swoich bardzo dobrych wyników drużyna ta może być tym bardziej dumna, że walczyła w tak nielicznym składzie.

W tej wyjątkowej imprezie sportowej, jaką był XXVI Puchar Karate, a która była połączona również ze Szkoleniem Krajowym World Shotokan Institute - Poland, uczestniczyło w sumie blisko 120 zawodników oraz zawodniczek z klubów członkowskich World Shotokan Institute - Poland z Debrzna, Szwecji, Człopy, Wielenia, Wałcza, Czarnkowa oraz Trzcianki.

Zawody musiały się odbyć niestety bez udziału publiczności ze względu na obecnie obowiązujące w Polsce restrykcje i ograniczenia.

World Shotokan Institute - Poland jest autonomicznym związkiem sportowym, prowadzącym treningi z zakresu karate-do shotokan według tradycyjnych zasad i działającym na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego.

Poniżej, w fotogalerii, publikujemy kilka zdjęć z zawodów w Trzciance, prezentujących szczególnie drużynę z Debrzna.