Zamknij
REKLAMA

Nowy, imponujący budynek powstanie na stadionie w Przechlewie

16:07, 25.08.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Urząd Gminy Przechlewo
REKLAMA

Nowy, naprawdę efektowny budynek ma w najbliższych latach zostać zbudowany na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie przy ulicy Szkolnej 23. Według planu, ma dosłownie górować ponad całym stadionem przechlewskim i - szczególnie dzięki znajdującej się w jego wnętrzu przeszklonej kawiarni - ma być nawet rodzajem osłoniętej trybuny, z której będzie można wygodnie oglądać wszelkie wydarzenia sportowe na płytach obu boisk, istniejących na stadionie w Przechlewie.

Budynek ma być przede wszystkim profesjonalnym zapleczem technicznym dla odbywających się na przechlewskim stadionie rozgrywek ligowych w piłce nożnej. Obecny, stary budynek nie spełnia już wymogów - jest wysłużony oraz zbyt mały, jak na współczesne potrzeby sportowców.

Nowy gmach ma zostać postawiony przy skarpie, która znajduje się dokładnie pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi płytami do gry w piłkę nożną.

Będzie to budynek z nowymi szatniami, planujemy też małą salkę konferencyjną oraz pomieszczenia na wynajem, na przykład na siłownię, czy salę rehabilitacyjną. Chciałbym, aby w tym budynku powstała także przeszklona kawiarenka – mówi Krzysztof Michałowski, wójt gminy Przechlewo.

Mają być w nim również pokoje gościnne dla sportowców, czyli rodzaj bazy noclegowej.

Szczególnie przy gorszych warunkach atmosferycznych będzie to bardzo atrakcyjne i wygodnie miejsce do obserwowania różnych rozgrywek oraz imprez - ciepłe, miłe, osłonięte przed deszczem czy śniegiem. Istnienie kawiarenki pozwoli także na przykład rodzicom, czekającym na swoje dzieci, uczęszczające chociażby na treningi, na komfortowe spędzenie czasu podczas czekania.

Budowa, którą lokalny samorząd już zapowiedział, ma zakończyć się najdalej do roku 2023. Taki przynajmniej jest plan Urzędu Gminy Przechlewo oraz wójta Przechlewa, Krzysztofa Michałowskiego. Stawianie budynku powinno rozpocząć się w roku 2022. Wcześniej na wybudowanie gmachu trzeba jeszcze pozyskać środki. O takie dofinansowanie Urząd Gminy Przechlewo będzie walczył w przyszłym roku, natomiast w bieżącym roku 2020 sporządzony zostanie projekt przyszłego budynku.

Będzie to z pewnością wspaniała i potrzebna inwestycja nie tylko dla samych piłkarzy oraz kibiców piłki nożnej, ale w ogóle dla wszystkich amatorów sportu, jego różnych dziedzin, a także dla wszystkich mieszkańców Przechlewa, gminy Przechlewo oraz jej bliższych i dalszych okolic.

W Gminie Przechlewo sportowców jest bardzo wielu i stale ich przybywa. Można tu spotkać - poza piłkarzami z różnych klubów - chociażby licznych kajakarzy, rowerzystów, biegaczy, pływaków czy osoby uprawiające bardzo modny aktualnie nordic walking. Jak chodzi zaś o cykliczne wydarzenia sportowe w Przechlewie, poza ligowymi rozgrywkami w piłce nożnej, to właśnie w Przechlewie odbywa się znany w całym kraju Triathlon Goodvalley - wydarzenie o randze ogólnopolskiej.

Na nowy gmach na stadionie w Przechlewie czekamy więc już z niecierpliwością.

[ALERT]1598364362049[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%