Zamknij
REKLAMA

Turniej tenisa ziemnego w Czarnem - Tenis Open Czarne Cup 266

10:10, 22.07.2020 | S.R.
Skomentuj fot. Sylwia Rączkowska
REKLAMA

W powiecie człuchowskim w miniony weekend można było oglądać zacięte zmagania tenisowe w ramach Pierwszego Turnieju Tenisa Ziemnego Tenis Open Czarne Cup 266 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czarne, Piotra Zabrockiego.

Turniej, który zorganizowano na kortach przy Zakładzie Karnym w Czarnem, trwał dwa dni - w minioną sobotę oraz niedzielę, 18-19 lipca br. Rozegrano przez te dwa dni w sumie 62 mecze. W turnieju uczestniczyło 27 zawodników z trzech regionów Polski - Pomorza, Wielkopolski oraz Mazowsza. Pomorze reprezentowali sportowcy z Człuchowa, Chojnic, Świdwina i Złotowa. Pozostali uczestnicy zmagań tenisowych przybyli z Poznania, Torunia, Piły, Chodzieży, Wrześni oraz Legionowa.

Zawody uroczyście otworzyli liczni goście, na czele z burmistrzem miasta i gminy Czarne, Piotrem Zabrockim oraz organizator imprezy - prezes Czarneńskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego, Marek Kozioł.

Nagrody w turnieju były co prawda symboliczne - pieniężne oraz rzeczowe, ufundowane przez lokalnego wytwórcę mebli z miejscowości Czarne. Liczyła się przede wszystkim sportowa rywalizacja. Nagrody pieniężne opiewały na kwoty 100, 200 i 300 zł. Ostatnia wymieniona suma była nagrodą główną w turnieju. Poza tym wszyscy zawodnicy, niezależnie od wyniku, otrzymali pamiątkowe plecaki, koszulki, czapki oraz torby.

Sobotnie rozgrywki zakończyła wspólna uczta wieczorna (z muzyką pop w tle) dla wszystkich zawodników i organizatorów turnieju. Od niedzielnego poranka trwały mecze finałowe Tenis Open Czarne Cup 266.

Zwycięzcą całego turnieju został Michał Mietła, student informatyki Politechniki Poznańskiej, który w meczu finałowym pokonał Konrada Kopczaka 2 do 0. Konrad Kopczak dzień wcześniej w rozgrywkach sobotnich 18 lipca doznał kontuzji, co z pewnością rzutowało na jego wynik w meczu w wielkim finale w niedzielę 19 lipca. Ten ostatni zajął w Tenis Open Czarne Cup 266 miejsce drugie, a trzeci na podium stanął Jakub Chmielewski.

Kolejnego turnieju w Czarnem doczekamy się już niedługo, bo najprawdopodobniej w połowie sierpnia br.

Poniżej, w fotogalerii publikujemy liczne zdjęcia z turnieju Tenis Open Czarne Cup 266.

[ALERT]1595405385137[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz