Zamknij
REKLAMA

Chcesz zostać współczesnym rycerzem? ,,Siódemka" ze Szczecinka czeka!

13:00, 23.11.2019 | Beata Reszka
Skomentuj Fot. Beata Rafalo
REKLAMA

Wspierana przez życzliwego sponsora - Kronospan - Aniela Sosnowska, trener szermierki Uczniowskiego Klubu Sportowego SIÓDEMKA w Szczecinku złotą i srebrną medalistką Europejskich Igrzysk Weteranów w Turynie!

Zdaniem Anieli nawet po siedemdziesiątce można osiągać wspaniałe sukcesy, trzeba tylko chcieć. Nie siedzieć w kapciach przed telewizorem, lecz mieć pasję i ją realizować, pomimo upływającego czasu i przeciwności, jakie niesie los.

 - Sport, a szczególnie tak szlachetna dyscyplina, jak szermierka, hartuje ducha i pomaga przezwyciężać wiele wyboistych życiowych dróg – mówiła Aniela.

A tych jej nie brakowało – wychowanka domów dziecka potrzebowała czegoś, co pozwoliłoby uwierzyć w siebie i wytyczyć drogę, której będzie się trzymać. Tym „czymś” stała się szermierka. Drugą pasją stało się malarstwo, dzięki któremu odzyskuje równowagę po wielkiej stracie – pożegnaniu jedynego syna, który zginął w wypadku. Jako młoda dziewczyna dzięki osiąganym sukcesom dostała się do reprezentacji Polski w szermierce i wciąż, mimo upływu lat, udowadnia, że jeszcze nie powiedziała dość. Nadal godnie reprezentuje zarówno swojego sponsora – Kronospan, jak i piękny Szczecinek na najwyższych miejscach podium, zdobywając kolejne medale. Wywalczyła mistrzostwo Polski a wkrótce potem złoty medal w szpadzie oraz wicemistrzostwo i srebrny medal w szabli na Europejskich Igrzyskach Weteranów w Turynie.

Szermierka to sport walki, w którym wyróżnia się  trzy konkurencje: floret, szablę i szpadę. Dyscypliną olimpijską dla mężczyzn szermierka stała się w 1896 r., zaś dla kobiet dopiero w 1924 roku.

Złota medalistka dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej w Szczecinku. Jej uczniowie mają wielkie szanse na odniesienie sukcesu, bo któż mógłby lepiej nauczyć fechtunku, jeśli nie mistrzyni? Ktoś ma ochotę zostać współczesnym rycerzem? Trenerka czeka na chętnych. Telefon do Anieli Sosnowskiej: 669 781 905.

[ZT]312[/ZT]

[ALERT]1574378718462[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%