Zamknij

Ogólnopolski Turniej Tenisa w Czarnem

13:00, 15.11.2019 | Beata Reszka
Skomentuj Fot. Beata Reszka

W miniony poniedziałek (11.11) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Czarnem Odbył się 36 Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Czarnego. Turnieje rozgrywane są dwa razy do roku. Ta edycja dedykowana była 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Do tradycji turnieju należy wręczanie upominków podczas ceremonii otwarcia. W tym turnieju otrzymali je: najmłodszy zawodnik –Cyprian  Marczak z Koszalina (r. 2010), najstarszy zawodnik – Marian Szczukiecki Czarne (r. 1946), oraz zawodnik z najdalszej miejscowości – Karol Mętal, który przyjechał z Międzyzdrojów

W turnieju startowało 95 zawodników. Miasta, które reprezentowali zawodnicy to:

Chojnice, Szczecinek, Człuchów, Białogard, Czarne, Wyczechy, Domisław, Krzemieniewo, Rzeczenica, Raciniewo, Sokole, Świdwin, Międzyzdroje, Koszalin, Gorzów, Łasin, Lamk, Resko, Kołobrzeg, Debrzno, Dziemiany, Lędyczek, Okonek, Kosobudy, Ględowo, Police, Wierzbięcin, Miastko, Półczno, Stępnica, Łączno.

Turniej przeprowadzono w czterech kategoriach: juniorzy, kobiety, open oraz seniorzy (powyżej 50 lat).

Wyniki:

Kategoria juniorzy:

1 miejsce zdobył Konrad Pyra z Wierzbięcina, 2 miejsce wywalczył Dawid Zelek ze Świdwina, a 3 miejsce zdobył Szymon Milczarek ze Szczecinka.

Kategoria kobiety:

1 miejsce wywalczyła  Sylwia Purlis Szczecinek, 2 była Agnieszka Piekarska z Kosobud, na 3 miejscu była Martyna Borowska z Człuchowa.

Kategoria open:

1 miejsce zdobył Janusz Dobrowolański ze Szczecin, 2 był Damian Szczerba ze Świdwina, na 3 pozycji uplasował się Artur Sawoch z Gorzowa.

W seniorach:

Na 1 miejscu był Roman Wączek z Gorzowa, na 2 Zbigniew Kuziemkowski z Łączna, a na 3 Henryk Dzida z Białogardu.

Zawodnicy z miejsc medalowych otrzymali z rąk burmistrza Piotra Zabrockiego - trofea sportowe. Najlepsi otrzymali puchary ufundowane w Dla zwycięzców w kategorii juniorzy i kobiety przez sponsora Meble NEGRO Czarne. W pozostałych kategoriach ufundował burmistrz. Przewidziano również nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza. Otrzymało je ośmiu pierwszych zawodników z kategorii: junior, open i seniorzy + 50, oraz wszystkie panie biorące udział w zawodach. Nagrody wręczali Piotr Zabrocki wraz z prezesem stowarzyszenia Dariuszem Tuckim i  sędzią głównym Marianem Szczukieckim. Gminę Czarne reprezentowali w kategorii junior - 11 zawodników, w kategorii kobiety -1 zawodniczka, w kategorii open 4 zawodników oraz w kategorii senior + 50 – 5 zawodników.

Dla wszystkich zawodników Zarząd Stowarzyszenia przygotował gorące posiłki, ciasto, gorące napoje, i inne zimne przekąski. Zawody zgromadziły rzesze kibiców. Na wszystkich stołach panowała sportowa atmosfera i zasady fair play.