Zamknij

Inkubator Przedsiębiorczości w Cierznie ma pieniądze dla młodych

13:00, 28.10.2019 | Beata Reszka
Skomentuj Fot. Beata Reszka
REKLAMA

Podczas VII sesji rady Miasta Debrzno dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości w Cierznie, Nina Pachura przekazała dobrą wiadomość: są pieniądze dla młodych, kreatywnych osób. Programy ruszą już wkrótce.
 
- Mamy nowe projekty dla osób niepracujących. Zaczniemy je realizować w styczniu przyszłego roku. Rekrutacja do tych projektów najprawdopodobniej rozpocznie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Program skierowany jest dla osób niepracujących, do 30. roku życia. W ramach niego będzie można ubiegać się o wsparcie szkoleniowe lub wsparcie stażowe. Jest też oferta dla osób, które będą chciały założyć własną działalność gospodarczą. Mówimy tu o otrzymaniu dotacji jej rozpoczęcie – mówi o projekcie dyrektor Inkubatora w Cierznie, Nina Pachura.

Przyszłoroczny projekt Inkubatora w Cierznie jest trzecim z kolei. To projekt w ramach działania „Jeden dwa jeden” program edukacyjny wiedza, edukacja, rozwój. Jest on dofinansowany przez Wojewódzki Urząd Pracy. W przyszłym roku do wydania Inkubator ma około 930 tysięcy złotych.

Jak poinformowała Pachura, zainteresowanie osób na uzyskanie dotacji w latach ubiegłych było spore. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno dotacje wspierające rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcie szkoleniowe bądź stażowe. Pieniądze są, trzeba mieć tylko pomysł, chęci i wiarę w pomyślność przedsięwzięcia.

[ZT]233[/ZT]

[ALERT]1572262232867[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%