Zamknij
REKLAMA

Placówka opiekuńczo-wychowawcza z Człuchowa wyróżniona w konkursie Fundacji ,,Wawel z Rodzinną"

07:49, 30.06.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Góra słodyczy za dobre uczynki. Konkurs Fundacji „Wawel z Rodziną” pt. „Dobre uczynki” rozstrzygnięty! Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce nie zawiedli. Do konkursu „Dobre Uczynki” zorganizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną”, trafiło aż 330 prac. Każda z nich prezentuje wyobrażenia dzieci na temat czynienia dobra – w formie plastycznej bądź literackiej. Jednym ze zwycięzców została placówka z Człuchowa.

Konkurs był odpowiedzią na specyficzną sytuację placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w czasie pandemii. W ostatnich miesiącach codzienność ich podopiecznych mocno się zmieniła – choćby w kwestiach związanych z odwiedzinami bliskich osób czy z nauką zdalną. Tuż przed Dniem Dziecka, Fundacja „Wawel z Rodziną” postanowiła zatem skupić swoje działania właśnie na placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zapraszając dzieci do udziału w konkursie.

Zadanie, jakie postawiono przed najmłodszymi było proste – chodziło o przedstawienie, jak wyobrażają sobie czynienie dobra i dobrych uczynków. Dla zwycięzców zostało przygotowanych dziesięć zestawów słodyczy – każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków.

Miło było czytać prace, w których dzieci, te mniejsze i te, już prawie dorosłe, pisały o tym, czym jest dla nich dobro. Powtarzał się motyw codziennych dobrych uczynków, zwracania uwagi na drugiego człowieka – czy to młodszej siostry, którą się przytula, czy obcej pani, której można pomóc przejść przez ulicę – mówi Beata Ostrowicka, pisarka książek dla dzieci, członkini jury konkursu.

Ogółem, jury wybierało spośród 330 prac – 278 plastycznych i 52 literackich. W konkursie wzięło udział 86 placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Z województwa pomorskiego wśród zwycięzców znalazła się praca z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego w Człuchowie.

Pełną listę 10 zwycięzców znajdziemy poniżej:

  1. Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, ul. A. Asnyka 13, 58-301 Wałbrzych;
  2. Placówka Socjalizacyjna „Mój Dom – Moja Przyszłość”, ul. Lutosławskiego 21/2, 76-200 Słupsk;
  3. Dom Dziecka i Młodzieży „Szansa”, ul. Słupecka 2, 62-402 Kosewo;
  4. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Powiatu Człuchowskiego, ul. Koszalińska 3, 77 - 300 Człuchów;
  5. Dom Dziecka w Brodnicy, ul. Słoneczna 26, 87-300 Brodnica;
  6. Dom Dziecka w Chmielowicach, ul. Nyska 18, 45-940 Opole;
  7. Dom Dziecka w Głogowie, ul. Gen. Stanisława Maczka 7, 67-200, Głogów;
  8. Dom Dziecka w Cieszynie, ul. Kraszewskiego 2, 43-400 Cieszyn;
  9. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3, ul. Ziołowa 28/2, 42-524 Dąbrowa Górnicza;
  10. Specjalistyczna Rodzina Zastępcza, ul. Kamińskiego 3/4 43-300 Bielsko-Biała.

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

[ALERT]1593496170543[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%