Zamknij

Czarne zawalczy z barszczem

06:00, 15.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

O sprawie barszczu Sosnowskiego pisaliśmy już w zimie, kiedy jeszcze daleko było to wzejścia rośliny. Teraz powoli zaczyna się okres, w którym zagrożenie poparzeniem dla ludzi i zwierząt będzie największe. Na walkę z barszczem w gminie Czarne Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 15 000 złotych.

 

Barszcz Sosnowskiego to jedna z najniebezpieczniejszych roślin w tej części Europy. Dotarła do Polski w latach 50-tych. Od tamtego czasu rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany po całym kraju.

Dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku na realizację zadania pod nazwą Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją Barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Czarne w drugim etapie zamknęło się kwocie 15 000 złotych. To jednocześnie dużo i mało, bo walka z barszczem jest bardzo kosztowna. Według botaniczki Anny Krzewińskiej najlepiej zacząć ją jak najszybciej.

- Najtrudniej walczyć z barszczem, kiedy zdąży już głęboko się zakorzenić i rozprzestrzenić w obrębie całej okolicy. Najważniejsze są tu szybkie działania prewencyjne – zaznacza specjalistka.

Krzewińska mówiła już o tym na łamach naszego portalu w zimie. Teraz podtrzymuje jedynie swoje zdanie. Jak gminy powiatu człuchowskiego poradzą sobie z zagrożeniem, przekonamy się już niebawem.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%