Zamknij
REKLAMA

Kanalizacja deszczowa w Człuchowie

23:46, 09.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Trwa budowa kanalizacji deszczowej w centrum miasta. Obecnie roboty są realizowane na ul. Krótkiej i Krzyżowej. Modernizacja miejskiej sieci kanalizacyjnej to jedna z największych inwestycji realizowanych od 2018 roku w Człuchowie. System rozdzieli wody opadowe od sieci sanitarnej. Według włodarzy miasta zapobiegnie to w przyszłości podtopieniom i odciąży miejscową oczyszczalnię ścieków.

Obecnie na ul. Krótkiej trwają prace ziemne związane z budową nowej sieci kanalizacji deszczowej, osadzanie wpustów deszczowych oraz wykonywane są przyłącza do przylegających posesji. Na ul. Krzyżowej pojawiła się także nowa ekipa która wykonuje prace brukarskie. Wykonawca zakłada, że prace na tych dwóch ulicach potrwają do końca maja br. mimo, iż termin umowny był przewidziany na koniec sierpnia br.

Następnie wykonawca przeniesie się na ul. Szkolną przy OSiR-ze, gdzie ma do wykonania nową sieć kanalizację deszczowej obejmująca swym zakresem budynek byłego gimnazjum i budynek administracyjny OSiR.

Budowa sieci kanalizacji deszczowej prowadzona będzie także na ulicy Dąbrowskiego przy Urzędzie Gminy, na Kwiatowej przy Starostwie Powiatowym. Planowane rozpoczęcie tych robót to druga połowa maja 2020. Ponadto przy okazji budowy nowej sieci deszczowej mieszkańcy będą mieli możliwość przyłączenia do niej swoich posesji. Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

Co ważne, inwestycję doceniają mieszkańcy. Nie tylko samego Człuchowa, ale też całego powiatu.

- Chciałabym bardzo pochwalić wykonawcę firmę Bobbud i pracowników którzy naprawdę się uwijają . Mimo że przez tą budowę jest znacznie utrudniony dojazd do mojej firmy i to w sezonie jakże trudnym w tym roku to bardzo cieszy że taki wykonawca się trafił - ocenia inwestycję pracująca w Człuchowie mieszkanka Debrzna.

 

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%