Zamknij
REKLAMA

Święto cichych bohaterów czyli Dzień Strażaka w powiecie

17:26, 04.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

O interwencjach PSP i ochotniczych straży pożarnych z powiatu pisaliśmy wielokrotnie. Ciężko zliczyć, ile razy ratowali zdrowie i życie mieszkańców. Wielokrotnie dzielili się z nami informacjami, opowiadali o tym, co można zrobić, by zapobiegać wypadkom i pożarom, a przede wszystkim – działali.

Najczęściej pisaliśmy ostatnio o pożarach łąk, sadzy kominowej i wypadkach drogowych. Do tych interwencji zawsze przyjeżdżali tak szybko, jak się dało, niejednokrotnie do późnych godzin nocnych (ostatnio niemal do 3 w nocy) gasząc pożar i zabezpieczając teren. Nie wszystkie interwencje są tak spektakularne, niektóre to żmudne przeciwdziałanie. Ale każda z nich jest potrzebna. W tym szczególnych dniu pamiętajmy  o wszystkim, co zrobili dla mieszkańcow strażacy z PSP Człuchów, OSP Bińcze, OSP Czarne, OSP Polnica, OSP Stare Gronowo, OSP Biskupnica, OSP Mosiny, OSP Gwieździn, OSP Pietrzykowo, OSP Słupia, OSP Strzeczona, OSP Lisewo, WSP Czarne, OSP Rzeczenica, OSP Derzbno, OSP Bukowo, OSP Przechlewo, OSP Pieniężnica, OSP Starzno, OSP Koczała, każdej jednostki, która interweniowała choć raz.

Ze swojej strony dziękujemy również Markowi Lubińskiemu, zastępcy komendanta i rzecznikowi prasowego KP PSP Człuchów, który zawsze miał czas, by udzielić informować o bieżących wydarzeniach, często poza godzinami pracy.

Piszcie, co strażacy z powiatu zrobili dla Was, który interwencje najbardziej zapadły Wam w pamięć!

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OSP PietrzykowoOSP Pietrzykowo

4 0

My tez dziękujemy redakcji że o nas pamięta chyba że już nie należymy do powiatu człuchowskiego pozdrawiamy 13:57, 05.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%