Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16:31, 14.07.2020
W skali kraju wybory wygrał Andrzej Duda, jednak w powiecie człuchowskim obecnie urzędującego prezydenta zdecydowanie pokonał kandydat opozycji, Rafał Trzaskowski. Różnica głosów w naszym powiecie była znaczna, bo wyniosła aż 9,92 % na rzecz Trzaskowskiego.
07:49, 30.06.2020
Góra słodyczy za dobre uczynki. Konkurs Fundacji ,,Wawel z Rodziną" pt. ,,Dobre uczynki" rozstrzygnięty! Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce nie zawiedli. Do konkursu ,,Dobre Uczynki" zorganizowanego przez Fundację ,,Wawel z Rodziną", trafiło aż 330 prac. Każda z nich prezentuje wyobrażenia dzieci na temat czynienia dobra ? w formie plastycznej bądź literackiej. Jednym ze zwycięzców została placówka z Człuchowa.
1
06:14, 30.05.2020
Policjanci z Człuchowa poszukują mężczyzny, który okradł mieszkańca Elbląga. W lutym tego roku człowiek widoczny na zdjęciu z monitoringu okradł mieszkańca Elbląga. Mężczyzna ma najprawdopodobniej na imię ?Krzysztof?. Policjanci apelują - jeżeli go rozpoznajesz, zadzwoń na policję.
1
06:00, 20.05.2020
Dorzućcie się do budowy drogi! - apeluje do władz gminy Koczała starosta człuchowski Aleksander Gappa. Postawił on sobie za cel wyremontowanie drogi powiatowej od granicy miejscowości Koczała przez Bielsko, aż do skrzyżowania w lesie, z którego można jechać do Sporysza i Lipczynka. Wójt Jerzy Bajowski już zapowiada, że nie dołoży się staroście do tego remontu, bo gmina nie ma pieniędzy, a jeśli już miałby się dokładać, to oczekuje w pierwszej kolejności wyremontowania drogi powiatowej przez samą Koczałę. Problem w tym, że na to pierwsze zadanie starosta pieniądze uzyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Na modernizację odcinka w samej Koczale środków nie ma.
06:00, 19.05.2020
W ramach 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły -Jana Pawła II uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem przystąpili do akcji ,,Nie zastąpi Ciebie nikt - śpiewajmy razem!". Na naszym portalu możecie Państwo zobaczyć efekty ich pracy - profesjonalnie zmontowane i zaśpiewane video złożone z fragmentów, na których uczniowie śpiewają pieśń.
06:00, 18.05.2020
W coraz większej ilości gmin samorządowcy pozwalają na otwarcie boisk i innych centrów rozrywkowych. Nie inaczej jest w Przechlewie, gdzie wójt ogłosił gotowość obiektu do działania. Boiska sportowe, jak np. Orlik zostały ponownie otwarte. Po półtoramiesięcznej przerwie można z nich znowu korzystać. Są jednak pewne ograniczenia.
12:04, 16.05.2020
Przyjaciele Heleny Stenwald nie zapominają o chorej na nowotwór mieszkance Bielska. Walcząca z rakiem piersi kobieta jest już po sześciu chemioterapiach, a jeszcze wiele przed nią. Potrzebne są pieniądze. Znajomi z Bielska postanowili zebrać niezbędną sumę, tworząc na Facebooku specjalny bazarek z licytacjami. Każdy może kupić tam dowolny przedmiot i każdy może też podarować rzecz do licytacji.
06:00, 15.05.2020
O sprawie barszczu Sosnowskiego pisaliśmy już w zimie, kiedy jeszcze daleko było to wzejścia rośliny. Teraz powoli zaczyna się okres, w którym zagrożenie poparzeniem dla ludzi i zwierząt będzie największe. Na walkę z barszczem w gminie Czarne Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczył 15 000 złotych.
06:00, 10.05.2020
Zarząd Województwa Pomorskiego przeznaczył ponad 20 mln zł na pomoc jednostkom szpitalnym. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej i preparatów dezynfekcyjnych, a także na aparaturę diagnostyczną wykrywającą koronawirusa dla laboratoriów. W sumie wsparcie otrzymają 34 podmioty lecznicze z Pomorza m.in.: szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i przychodnie. Łączna wartość wsparcia wynosi 21 532 000 zł. Z tego prawie 11 mln zł trafi do szpitali powiatowych. Szpital w Człuchowie zostanie wsparty kwotą 600 000 złotych.
23:46, 09.05.2020
Trwa budowa kanalizacji deszczowej w centrum miasta. Obecnie roboty są realizowane na ul. Krótkiej i Krzyżowej. Modernizacja miejskiej sieci kanalizacyjnej to jedna z największych inwestycji realizowanych od 2018 roku w Człuchowie. System rozdzieli wody opadowe od sieci sanitarnej. Według włodarzy miasta zapobiegnie to w przyszłości podtopieniom i odciąży miejscową oczyszczalnię ścieków.
06:00, 09.05.2020
Mimo epidemii koronawirusa gmina Czarne stara się funkcjonować normalnie. Wraz z pozytywnymi zmianami, związanymi na przykład z działalnością instytucji publicznej i inwestycjami wracają więc smutne konieczności, takie jak kontrola segregacji odpadów.
15:15, 06.05.2020
Mieszkańcy Wyczech narzekają, że w miejscowości kolejny raz doszło do przerwy w dostawie wody. Co więcej, kiedy już wróciła, była zanieczyszczona i w opinii naszych czytelników nie nadawała się do spożycia. Prezes Edward Jankowski tłumaczy, że wymiana zaworu była konieczna. Odbija też piłeczkę, dziwiąc się, że mieszkańcy nie dzwonią bezpośrednio do niego. W chwili obecnej woda już jest, wciąż jednak zdarzają się w niej zanieczyszczenia.
05:38, 06.05.2020
Ryszard Szybajło ma powody do zadowolenia. Jednogłośnie, bez głosu sprzeciwu, Rada Miejska w Człuchowie udzieliła wotum zaufania Burmistrzowi Człuchowa. Przyjęto także uchwałę o udzieleniu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Człuchów jest w tym roku jednym z pierwszych miast w Polsce, który takie dokumenty uchwalił.
1
17:26, 04.05.2020
O interwencjach PSP i ochotniczych straży pożarnych z powiatu pisaliśmy wielokrotnie. Ciężko zliczyć, ile razy ratowali zdrowie i życie mieszkańców. Wielokrotnie dzielili się z nami informacjami, opowiadali o tym, co można zrobić, by zapobiegać wypadkom i pożarom, a przede wszystkim ? działali.
06:00, 30.04.2020
Trzyczęściowy wybieg dla psów powstanie w Człuchowie. Władze zdecydowały, że właśnie rusza inwestycja warta 80 000 złotych. Odbywa się ona w ramach projektu "Szczęśliwy pies". Planowe otworzenie ma nastąpić już w lutym tego roku.